| anonim_4396 a întrebat:

Hey mi-am luat niste converse si i-am bagat la spalat si acum au iesit niste pete de rugina de la nasturii aceia de inox! cum pot sa scot acele pete funda va rog frumos au costat aprox 50 de euro si nu i-am purtat doar o dataaa! Va rog frumos

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu cred ca mai poti sa scoti rugina dar totusi incearca cu cif, freaca bine cu un burete sau periuta

| ombladon a răspuns:

"rugina de la nasturii aceia de inox" Daca erau din inox, nu rugineau laughing

| anonim_4396 explică (pentru ombladon):

*** ce o fii

| MariaRamona a răspuns:

Eheee,treaba cu rugina e cam complicata... am patit si eu de curand si am scos pata! uite cum faci: storci zeama de la o lamaie(storcator ca sa iasa mai multa) si pui peste pata respectiva. lasi sa actioneze max 10 min. intre timp, bagi in priza fierul de calcat si il lasi sa se incinga. dupa ce au trecut cele 10 min si fierul e incins, iei o carpa moale si pui peste pete iar cu fierul bine incins, calci in sensul acelor de ceasornic... iti trebuie muuuulta rabdare. asa ca bafta! daca ia rabdarea suf, ai sa le scoti! te rog anunta-ma pe privat, daca ai reusit. chiar sunt curioasa! happy

| Alexys29 a răspuns:

Freaca partea ruginita cu smirghel