Întrebare recomandată | Lowly a întrebat:

Funda! Am spalat un tricou alb cu vanish pentru a coate niste pete de visine ...au iesit acele pete dar dupa ce am luat tricoul de la uscat.a ramas pe el niste pete galbene destul de mari. si ma gandesc ca poate din caua razelor solare in contact cu vanish-ul ..nu stiu.dar are cineva o idee cum as putea sa scot acele pete?

Răspuns Câştigător
| gabriela15 a răspuns:

Ai avut noroc cu vanish ca nu ti-a lasat pete roz! clorul e cea mai buna solutie, dar, e posibil ca tricoul sa se scamoseze, sau sa se largeasca. Uita-te la instructiunile de pe eticheta, daca e triunchiuletul taiat nu folosi clor. vei strica de tot tricoul

6 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Daca tricoul este alb, pune pe pete clor (pentru rufe) sau chiar Domestos, daca ai prin casa (contine clor).
Lasa tricoul 5-10 minute dupa care limpezeste-l.
Clorul decoloreaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai spală-l odată cu Vanish.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Il mai speli inca o data cu Vanish sau poti incerca clorul.
Te pup!

| Zoey112 a răspuns:

Petele sunt din cauza vanish-ului.
poti incerca sa il pseli iarasi cu vanish dar nu stiu sigur daca va functiona

| Zapkitu a răspuns:

Pune acetona pe acele pete, freaca sid upa ce se ia baga iar la spalat. BAFTA!

| Oprea_Andreea_1990 a răspuns:

Daca tricoul este alb, pune pe pete clor (pentru rufe) apoi pune-l undeva sa se usuce dar in niciun caz la soare poate din cauza soarelui sunt petele