| XxPufosheniaXx a întrebat:

Hey! - o intrebare pentru fete. puppy dog eyes
Stiti ceva balsamuri de par pentru varfurile despicate? Preferabil ceva care se gaseste in magazine. Pentru cele care sunteti din Zalau, stiti ceva magazine+exemplul de balsam?
Dau funda! :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la plafar si cumpara-ti ulei de ricin si de cocos, il aplici pe varfuri si il lasi sa actioneze intre 5 si 12 ore. De preferat cat mai mult. Pentru clatire samponezi parul si il lasi cu spuma vreo 3 minute si dupa il clatesti ca sa se ia tot uleiul. Balsamuri din comert nu iti recomand pentru ca nu-s eficiente si mai rau degradeaza, daca vrei totusi ceva foloseste un balsam l'oreal si nu-l lasa mai mult de 3 minute pe par. Iti recomand masca Macadamia de pe aoro.ro in schimb dar e mai scumpa si iti poti repara parul si cu uleiuri.

1 răspuns:
| RedDeath a răspuns:

Este la Avon "Tratament 7 in 1" - este masca pentru par 7 in 1 sau spray 7 in 1, sau chiar si sampon, daca nu ma insel. La mine chiar isi face efectul, folosesc doar spray - 10 -15 lei costa - 100 ml