| AlinutzaRouz a întrebat:

Hey`ya! Am o mica, mai mare problema. Am varfurile despicate, dar nu vreau sa-mi tai din par, nu stiti ce as putea folosi ( ceva balsam sau sampon, sau altceva) ca sa mi-l repare?

11 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cu parere de rau, doar foarfeca-l poate "repara "! Numai bine!

| ruxi a răspuns:

Si eu am avut aceeasi prolemahappy
si am facut un tratament cu sapun de casa si ulei de masline
te clatesti [fara sampon sau sapun] apoi pui uleiul de masine stai cu el 15 min dupa care te speli cu sapun de casa.dar trebuie sa te clatesti foaaarte binehappy

| oana7335 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema iar cand am fost ultima data la coafor si mi l-am tuns un pic din varfuri, coaforista mi-a recomandat pentru aceasta problema sa folosesc de la gerovital samponul regenerant, masca regeneranta si sprayul pentru varfuri despicate.Le poti gasi la supermarketuri si la farmacii si nu costa multde exemplu eu pe toate 3 am dat 30 de roni.Sincer eu sunt foarte multumita de ele mai ales ca am si parul ondulat si dupa maxim 6 saptamani varfurile mi se despica chiar daca nu mai folosesc atat de des placa, iar de cand il folosesc nu prea mai am probleme cu varfurile.
Acestea sunt produsele http://farmec.ro/sampon-regenerant/
http://farmec.ro/masca-pentru-par-degradat/
http://farmec.ro/ser-pentru-varfuri-deteriorate/
Poti folosi si gama de la elseve aceea total repair 5(sampon, elseve, masca) deoarece si ele sunt destul de bune.
Sper sa te ajute aceste produse! Mult succes.

| M' a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema.
mi-am luat gliss pentru varfuri despicate
dupa ce te speli te dai cu balsamul asta la varfuri
pot sa zic ca dupa 6 spalari si-a mai revenit
il poti incerca costa doar 12 lei.

| ankadella a răspuns:

Un balsam pentru. hidratarea parului, sau o masca de par pentru par desspicat happy

| Crystal112 a răspuns:

Adevarul este ca sunt multe balsamuri si sampoane care zic ca pot repara asta
dar adevarul este ca nu are logica, cum ai putea sa le repari? e ca si cand ai taia o hartie in doua, poti dupa sa o imbini inapoi. asta daca nu vrei sa lipesti fiecare fir despicat cu super glue
singura solutie adevarata este tunsul
si nu trebuie tuns mult

Răspuns utilizator avertizat
| flavya a răspuns:

Ok taie putin din varfuri si foloseste balsam la fiecare spalare.

| madutZZa20 a răspuns:

Incearca un tratament natural cu ulei de ricin si galbenus de ou.E foarte bun eu asa fac de 2-3 ori pe saptamana si e super:X

| Ramo586913 a răspuns:

Pai...eu am folosit un produs de la oriflame, de la hair x (un ser)
si e destul de bun!
daca ai o prietena sau o cunostinta care e reprezentant...il poti da comanda, costa cam in jur de 20-30 de lei...
succes!:*

| Dynka a răspuns:

Ser pentru virfuri despicate(cauta o marca buna)