| smile_6724 a întrebat:

Hey! Se mai poarta blugii taiati? Astazi mi-am taiat blugii cei vechi si chiar imi place rezultatul big grin, dar ma intrebam daca ii pot purta si toamna aceasta. Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| Me_3490 a răspuns:

Da,se poarta! Citeste aici:
"Anul trecut se purtau jeansii tip colant, iar în 2011, aceştia sînt înlocuiţi de blugii evazaţi sau de cei drepţi. Indiferent de forma sau de culoarea lor, ceea ce contează ca anul acesta să fiţi la modă este ca blugii să fie neapărat rupţi sau tăiaţi. Nu contează dacă sînt lungi, trei sferturi sau foarte scurţi, jeansii trebuie să fie tăiaţi, să se vadă pielea prin ei sau să apară printre franjuri paiete, materiale înflorate sau lucioase, care să pună mai bine în evidenţă tăieturile. În magazinele din Centru, preţul unei astfel de perechi de blugi este cuprins între 50 şi 250 lei, în funcţie de locaţie şi de marca pantalonilor.

„Fiecare cu gustul lui!"

Despre aceast tip de pantaloni, creatoarea de modă Gina Bilous ne-a spus: „Sincer, eu nu sînt adepta pantalonilor din blugi, nici a celor clasici şi nici a celor tăiaţi. Dar... fiecare cu gustul lui! Oricum, fie că sînt aproape franjuraţi, fie că au tăieturi discrete, aceştia pot fi purtaţi doar în stilul casual, într-o plimbare în parc, la un picnic, la un grătar, la o ieşire între prieteni etc. Nicidecum nu pot fi îmbrăcaţi în timpul programului de muncă sau la unele evenimente deosebite".
Se poartă prespălaţii

În ce priveşte culoarea, în 2011 se poartă blugii cu aspect prespălat, dar şi cei în nuanţe închise, care merg pînă spre negru. Jeansii largi sau cei pensaţi sînt şi ei în topul preferinţele specialiştilor, în moda feminină. Asortaţi cu un tricou simplu sau larg, aceşti pantaloni vă vor aduce în tendinţele modei primăvară - vară ale anului. Aceştia, ca şi cei franjuraţi, pot fi purtaţi doar în stilul casual. Blugii anului 2011 sînt dedicaţi tuturor femeilor, indiferent de aspectul lor fizic. Dacă jeansii tip colant nu puteau fi purtaţi de orice femeie, modelele de blugi din 2011 sînt pe placul tuturor. Nu trebuie să uitaţi nici de culorile vii, galben, mov, verde sau roşu, atunci cînd vă decideţi să vă cumpăraţi o pereche de blugi în tendinţe. "

15 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Mmm nu prea...
adica daca te uiti pe la poze cu hainele de la casele de moda(prada, chanel...etc)de unde ne mai inspiram si noi...eu nu prea am zarit.
http://www.divahair.ro/......sta_toamna
dar porti ce iti place si of course ce iti sta bine!

| EmaEmax a răspuns:

Eu zic ca inca se poarta si in plus daca tie iti plac, parerea altora nu conteaza big grin :*

| albastrualb77 a răspuns:

Eu una zic ca daca tie iti place cum iti sta, poti sa-i porti linistita, moda este sa porti ceea ce iti place, asa ca poarta-i si in toamna asta, papa.

| corina_1184 a răspuns:

Eu as purta oricand blugii taiati, sunt adorabili...

| KaRy a răspuns:

Daaaa...si pentru ca sunt facuti de tine sunt si mai coolwinking

| kkkmakafull a răspuns:

DA! se poarta eu una port depinde de model si depinde de forma corpului tau.si da se pot purta si toamna cu un hanorac si o geaca de piele se vede super si tenesi

| hax0r a răspuns:

Se poarta inclusiv toamna asta in subcultura punk/thrash ca semn de protest impotriva autoritatii sistemului si sunt sunt sigur de aia se poarta si in clube

| Anytsa a răspuns:

Nu trebuie sa fi intotdeauna in pas cu moda. Daca pe tine te face sa te simti bine e ok.

| FunKyPunKyGirl a răspuns:

Da normaaal.doar ca nu trebuie sa se vada ca sunt taiati de tine.trebuie sa arate exact ca aia din magazinwinking

| Karizma a răspuns:

Asculta ce iti zic,matusa mea este creatoarea firmei Rhea Costa, si asta am intrebat-o si eu ca si mie imi plac blucii taiatai, si a zis ca nu se vor demoda niciodata

| BoboKitty a răspuns:

Eu nu ma interesez de 5 ani port numai blugi taiatii su nu imi pasa ma imbrac cum vreau eu.Ai putea sa te imbraci cum vrrei tu si cum iti place doar daca ceva e la moda si nu iti place nu trebuie sa porti

| BLABLAGAGA a răspuns:

Toamna cu sosete lungi iar vara si primavara asa cum sunt

| Ionut6999 a răspuns:

Eh, nu sunt un geniu stilist dar eu zic ca nu ar trebui sai mai porti.winking

| Ciufiiiiiiix a răspuns:

Desigur.ca merge. daca vrei sa le dai un pic de farmec poti pune paiete.etc si eu am blugi taiatii si se asorteaza cu orce tip de haina.

| LarysuDolceGirl a răspuns:

Da ar merge!