| Andreeamariagina a întrebat:

Hey,stie cineva vreun parfum de dama sau de barbati care sa miroasa puternic pe oriunde mergi,de exemplu numai stiu ce parfum avea verişorul meu,când intra la mine ín cameră mirosea foarte puternic si foarte multe ore? Cine stie de acest gen, ajutaţi-mă că am numai parfumuri proaste, cred că mai degrabā sunt apă chioară că nu miros si nici nu ţine mult

8 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

În primul rând, un parfum nu trebuie să împută camera în care intri și nici să lase o dâră de zece metri în urma ta. Un parfum trebuie să fie aplicat discret, și nu trebuie să fie detectabil decât pe o rază mică, atunci când ești aproape de persona care-l poartă. Sau cel mult să-l detectezi în aer dacă persoana respectivă a trecut foarte recent pe acolo. Numai persoanele care habar nu au cum se poartă un parfum se dau cu o sticlă întreagă, de miroase liftul trei ore după ce au trecut prin el.

În al doilea rând, fiecare om are gusturile lui. Un parfum care mie îmi place foarte mult ție ar putea să-ți displacă. Și invers. Eu de exemplu am mirosit parfumuri de 400 de euro de care unii sunt extaziați, care nu mi-au plăcut absolut deloc.

Iar în al treilea rând, un parfum poate mirosi diferit pe persoane diferite. Până când nu testezi un parfum pe pielea ta, degeaba primești recomandări de la străini cu gusturi diferite de ale tale.

| Brizbriz a răspuns:

Orice parfum de firma, care costa de ustura
tot restul tin foarte putin, d'aia costa ala de ustura

| Eireann a răspuns:

Uita-te pe sticla sa scrie fie parfum sau eau de parfum, nu eau de toilette. In rest nu stiu ce parfumuri iti plac tie. Eu am un Burberry Weekend For Women care tine destul de mult si este si ok ca pret.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 million paco rabanne. nu o sa i rezisti mirosului. dulce fin negretos puternic ca si miros.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chanel N°5.

Răspuns utilizator avertizat
| adinaTPU a răspuns:

Eu am Calvin Klein, recomand. Vezi ca gasesti parfum si de femei si de barbati

| Andreeamariagina explică:

Şi să miroasă frumos