| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu sa imi comand un parfum ...ca prin liceu vad unele fete sau baieti care trec pe langa mine ca miros a parfum,stiti voi, din ala de firma, care miroase de la 3 metrii, si as vrea sa se intample asa si cu mine.
Stie cineva un site bun cu parfumuri de firma dar nu exagerat de scumpe? Si vreau sa imi recomandati si un parfum care miroase frumos de pe acel site.Ca am tot luat de la magazin parfumuri ieftine care mirosul ramanea doar in haine si cand treceam pe langa cineva tot nu mirosea...
Dau funda! happy

9 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Cauta pe internet un reprezentant de la FM sau LR Cosmetics si vei lua cele mai buna parfurmuri. Miros ca cele originale. Ma rog, LR-ul are parfumurile specifice firmei, is mai scumpicele, desi fff persistente si miros foarte frumos. Au o gama larga de produse. AI de unde sa alegi dintre cele doua firme MLM.

Bula
| Bula a răspuns:

Un dihor miroase de la 6 metrii, un nespalat de la 4.
Tu unde vrei sa te incadrezi?

| AFR81 a răspuns:

Parfumuri bune, originale, gasesti pe eMAG sau elefant.ro, iar preturile sunt, zic eu, ok. Recomand Paco Rabanne 1 million.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu folosesc One million ( e numarul 199 barbatesc ) de la FM, dau vreo 60 de lei pe el. Nu stiam ca este o copie pana nu m-am dat intr-o zi la liceu si o colega a inceput sa se insterizeze pe acolo " Cine s-a dat cu 1M?! Cine s-a dat? " rolling on the floor, de la ea am aflat ce folosesc. laughing Parfumul miroase diferit de la o persoana la alta, pe tata nu-l suport mi se pare mult prea tare, pe mine are o tenta dulce. De simtit se simte de la 3 metrii, umple incaperea, dar nu oricine il suporta. laughing

Si cam asa e cu parfumurile tari, ori iti place ori nu. Sunt destul de deranjante, de exemplu daca urca cineva intr-un microbuz cu un parfum d-asta care umple incaperea si tie nu iti place mirosul e destul de naspa. De-aia e ok sa alegi parfumuri care se simt doar cand te apropii de persoana sau daca iti iei d-astea tari sa te dai doar o data.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum se tine concurenta si in parfumuri. Iti zic ca este ok sa nu mirosi a transpiratie. Nu neaparat sa golesti din prima stica de parfum, iar atunci cand treci pe langa cineva sa il intoxici.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Din ala care miroase "de la 3 metrii (oare nu "metri"?!)" este cel mai greu si care iti da dureri de cap. Vrei sa te ocoleasca toti colegii?
Cind tu te obisnuiesti cu un parfum, nu ii mai simti mirosul.
Mai bine foloseste apa, sapunul si un parfum discret.

| dragodana a răspuns:

Salut! Incearca pe aoro.ro.Sa fie apa de parfum pentru ca tine mai mult.
Probabil cei care miros de la o distanta s-au dat cu toata sticla, inclusiv pe haine.Asta mi se pare taranie curata.
Intr-adevar, cand folosesti mult timp un parfum nu-l mai simti.Eu am 9 parfumuri in uz(plus 6 care asteapta sa fie folosite) si le schimb la luna.
Poti cumpara de la D&P perfumum(sunt, de obicei, prin mall-uri). Chiar sunt puternice si nici nu costa foarte mult.

| adrianaavg a răspuns:

Vezi Aici http://dshopp.cabanova.com/produse-cosmetice.html
Sunt foarte bune, vei fi multumita

Sper sa iti placa

| Herieta a răspuns:

In aceasta perioada au reduceri considerabile http://bit.ly/2dnFbvR.