| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Sunt obisnuita sa imi rod unghiile cand sunt nervoasa sau plictisita. Si as vrea sa le am mari. Toate fetele de varsta mea au unghii mari dar eu nu. Si nu pot sa incetez sa in rod unghiile. Ce sa fac?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia-ti un lac de unghii amar dar pana sa dai banii pe ala poti sa-l incerci pe cel de la orkide, mi se pare ca pe ala il foloseam cand eram mica si avea un gust al dracu de amar si intepator.

http://www.efarma.ro/asepta-ecrinal-lac-amar-pentru-unghii_2025/

| sensualus a răspuns:

Sub unghiute e sursa cea mai mare de infectii

| Biu009 a răspuns:

Intreaba la farmacii de ceva solutie cu care poti sa te dai pe unghii, care are un gust neplacut si te va impiedica sa iti rozi unghiile. La varsta ta nu recomand sa ti le faci cu gel, mai ai timp pentru asa ceva.

| MarshmallowCat801 a răspuns:

Nu ma dau cu lac de ala pe unghii ca nu pot manca nimic. Si mancarea are gust amar

| loverwinter a răspuns:

Sunt 2variante
1.ori iti dai cu un intaritor pe unghiii cum faceam si eu daca incerci sa le rozi nu vei putea pentru ca ala are un gust foarte naspa iti zic din experienta
2.iti pui gel pe unghia naturala(ca mine)si iti vor creste foarte repede si nu le vei putea roade pentru ca este foarte greu sa scoti gelul de pe unnghie si in plus daca reusesti ti se smulge cu tot cu unghia naturala