| SweetbutPsychoGirl a întrebat:

Hey TPU...A făcut cineva epilare definitivă cu laser? A fost ok? Are efect?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, are 4 ani de cand nu mai are fir de par pe picioare... bine, mai trebuie din cand in cand facuta cate o sedinta de intretinere la cativa ani...

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Da, bineînțeles că după o perioada ( pe la 3-4 ani) trebuie să te duci din nou, dar și atunci parul nu creste atât de mult și este fin la atingere.
Și logic ca o sa fie ok dacă mergi acolo unde trebuie, cauta recomandări, update de la alte tipe care și au făcut procedura de epilare definitiva cu laserul ( găsești pe tik tok, YouTube, Instagram, etc)

| 4evergentleman a răspuns:

Nu e definitiv, dai bani de pomană

| DonMoldo a răspuns:

Eepilare definitiva nu exista. Poti sa faci sedinte de epilare cu laser sau cu IPL. Aceste metode distrug radacina si firul nu mai creste. Laserul da rezultate pe termen mai lung, pe cand la IPL te tine cateva luni.

| tom190 a răspuns:

Eu am un Brand Epilare Definitiva si am feedback-uri pozitive, detaliile le poti lua de pe site

| AlexandraDanielaAlexa a răspuns:

Buna! Sugestia mea ar fi sa cauti un salon unde au laser dioda. Rezultatele ar trebui sa apara inca de la prima sedinta. Daca totul decurde cum trebuie, dupa prima sedinta scapi de 40% din par. Depinde foarte mult de cosmetician si de aparatul folosit. De obicei, se face o sedinta sau doua de intretinere / an dupa terminarea sedintelor.

Recomand https://dermasoft.ro/ daca esti din Constanta :-)