| rebeca3958 a întrebat:

Hey,TPU! Am avut niște acnee și acum am doar semne destul de nasoale. Am luat joi un ser de la The Ordinary "Niacinamide 10% + Zinc 1%" și o crema CeraVe hidratantă pentru pielea normală și uscată. Astăzi, obsedata din mine a decis să se uite cu blițul atent pe față și am văzut 2 coșuri, dar sub piele. Poate deja să îmi fi făcut rău ce am luat sau sunt alte cauze și mă stresez prea mult?

2 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Calmează-te.
1.Ce tip de ten ai?
2. Nu mai folosi 2 produse noi împreună pentru că nu vei ști ce ți-a făcut rău.
3. Ai o rutină de skincare sau acum o creezi?
4. Folosești SPF? Nu poți folosi acizi fără.

| haileewatson a răspuns:

Nu ar fi mai bine sa mergi la dermatolog?