| IngerPazitorr a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru. Vreau si eu stiu ca atunci cand te usuci pe par, dai usor cu piaptanul pe parul ud...Voi mai stiti si alte remedii?

Va multumescwinking happy

3 răspunsuri:
| Reiikó a răspuns:

-uleiul de ricin e cel mai recomandat si nici nu e scump...
- Sa iti dai varfurile des.
- Sa iti faci o codita impletita deoarece parul creste mult mai repede.[Daca ai din ce]
- Masajul stimuleaza fluxul sangvin de la nivelul scalpului si astfel nutrientii ajung mai usor in foliculul parului. Maseaza-ti scalpul in fiecare zi, timp de cinci minute, cu varful degetelor, pe parul uscat sau folosing uleiuri de masline ori cocos, bogate in nutrienti. Nu uita de acest masaj si in timp ce te speli pe cap. Foloseste sampoane cu formule impotriva caderii parului, care stimuleaza radacina sa dezvolte fire mai rapid.
- Uscarea parului, ondularea, clipsurile, produsele cu alcool si siliconul usuca si ingreuneaza firul de par, ducand la incetinirea cresterii. Pentru o perioada, evita toate aceste tratamente si limiteaza-te doar la sampon, balsam, masca si produse de coafat cat mai naturale.
- Este dovedit ca somnul insuficient duce la cresterea nivelului de stres, care afecteaza sanatatea parului, favorizand caderea acestuia si incetinindu-i ritumul de crestere. Un somn de opt ore pe noapte te ajuta sa imbunatatesti metabolismul celular, ce contribuie la randu-i la cresterea mai rapida a parului.

Uite si cateva site-uri:
http://www.tratamente-par.ro/......i-de-ricin
http://www.femeia.ro/......de-2121822
http://www.clickpentrufemei.ro/......_7244.html

| Terminatorul2 a răspuns:

Remedii pentru ce straight face?

| IngerPazitorr explică (pentru Terminatorul2):

Remedii pentru cresterea paruluiwinking Scuze dar nu am fost atenta la ce am scriswinking Multumesc de corectarebatting eyelashes