| Dema a întrebat:

>Buna!
Am nevoie de ajutorul vostru urgent.Deci tot anul acesta am folosit placa pentru imi indrepta parul, si s-a deteriorat. Ce as putea face sa nu mai fie as(ceva remedii >naturale)...plisss))

Răspuns Câştigător
| BlackBVB a răspuns:

Buna
1.ulei de masline
cu cateva ore inainte de culcare iti ungi parul cu ulei de masline, il impletesti si te culci cu el asa.
a doua zi pe la pranz te speli de doua ori si lasi sa se usuce de la sine.
2 topesti intr-ul litru de apa calda 2 linguri de miere si dupa
ce te speli pe par te limpezesti cu solutia obtinusa si te usuci
sper sa te ajute
fundita?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Măști hrănitoare, șampon vitaminizant și balsam.
Renunță pentru câteva luni la placă, ea este de vină pentru deteriorarea părului, de asemenea tunde vârfurile și tot ce este tocat.
Pa, pa.

| Lora a răspuns:

Renunta la placa, tunde-ti varfurile despicate, foloseste ulei de masline ori ulei de ricin ca masca pentru par si regenerarea acestuia.

| Lora a răspuns:

Renunta la placa,tunde-ti varfurile despicate,foloseste ulei de masline ori ulei de ricin ca masca pentru par si regenerarea acestuia, foloseste un sampon bio, si un balsam.

| Oanny a răspuns:

Cred ca ar fi bine acum sa-l lasi sa creasca sa-l tunzi dupaia.Intre timp inainte de a folosi placa de par date cu ulei de masline dar nu cu multhappy.De acum foloseste uleiul de masline inainte de a folosi placa.

| SimmvonD a răspuns:

Buna!
Tratamentul pe baza de ulei de masline si galbenus de ou face minuni pentru par. Dupa un scurt si riguros masaj cu uleiul de masline (cca 2-3 linguri), aplica galbenusul de ou, batut in prealabil, pe firele de par, de la radacini spre varfuri. Dupa 10 minute de asteptare, in care amestecul minune lucreaza in profunzime asupra firelor de par, poti continua procesul obisnuit de spalare - samponare si clatire. Repeta acest tratament o data pe saptamana, timp de o luna de zile, pentru a revigora sanatatea parului tau si a-i reda stralucirea. Sper ca te-am ajutat happy

| julia221 a răspuns:

Nu te ingrijora pentru ca nu e asa grav.Si eu folosesc de doi ani placa si desi s-a deteriorat, s-a regenerat cu timpul.In primul rand tunzi putin din varfuri, folosesti niste sampoane pentru reparare (revalid, syoss, etc), ulei de par kallos pentru placa si neaparat daca mai folosesti placa si spray de protectie!

| Zahar a răspuns:

Bunaaaa! Ai aceeasi problema pe care a avut-o si sora mea anul trecut.Si ea a avut parul mai cret asa si l-a indreptat cu placa mereu pana cand s-a deteriorat, s-a ars si s-a si decolorat.Ea a folosit doua masti pe care le aplica cam la 3 zile.Una era alcatuita din ulei de ricin care ajuta la cresterea parului si una din ulei de masline, un galbenus de ou si sucul de la jumatate de portocala. Aplica mastile pe rand:una intr-o seara si cealalta la interval de 3 zile, tot seara.Lasa masca sa actioneze peste noapte si cand te trezesti te speli cu sampon si clatesti(asa procedezi cu fiecare).Nu pot sa-ti spun timpul in care o sa-ti revina la normal pentru ca celulele difera, dar pot sa te asigur ca o sa ai rezultate foarte bune.Acum parul surorii mele sta ca la inceput.A, da am uitat sa mentionez ca trebuie tuns periodic.Adica cam pe fiecare luna trebuie sa iei din el cate 1-2cm.Sper ca ti-am fost de folos!
P.S.:nu mai folosi placa, arunc-o!
P.S.2:fundita?big grinbatting eyelashes

| Esmesimy a răspuns:

Ulei de masline,il lasi in par peste noapte si te speli cand te trezesti, nu te usuca cu feonul si cauta un balsam spray bun, pe care sa il folosesti zilnic.

| Esmesimy a răspuns:

In nici un caz nu iti da cu ulei de masline inainte sa te indreptilaughing) asta daca nu vrei sa iti "prajesti" parul...laughing)