| yumeee a întrebat:

Am nişte oje de la Flormar, de culori neon, ff aprinse (am verde şi portocaliu). Culorile sunt foarte frumoase dar când îmi şterg unghiile, rămân ff galbene pentru muuuultă vreme pentru că, probabil, pigmentul e prea puternic şi rămâne pe unghii, dar ojele îmi plac foarte mult şi îmi pare rău că nu le mai pot folosi.
Am încercat să folosesc bază de unghii înainte să mă dau cu ojă, am încercat şi lac, dar tot se îngălbenesc (deşi nu-mi pot explica cum). E vreo soluţie? Aşa rău îmi pare, căci culorile sunt super drăguţe sad.

6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Pune 2 straturi de intaritor pentru unghii si apoi aplica oja.

Abh
| Abh a răspuns:

Poti albi unghiile daca le freci cu o felie de lamaie. In felul asta le vei si fortifica.

| Lllllllllll a răspuns:

Cel puțin o data pe săptămână nu folosi lac de unghii. lasă-ți unghiile să respire. Încearcă să te dai cu lămâie. Poate nu sună a fi cel mai inteligent răspuns, dar este o soluție.

| yumeee explică:

@ Abh, aşa aplic baza de unghii (care e întăritor cu rol de protecţie), în 2 straturi, şi de la ojele astea, tot se îngălbenesc unghiile.
@ σяίgίηaℓ, doar de la brandul acesta, Flormar, mi se îngălbenesc aşa, dar nu am încercat oje neon de la alte firme, crezând că o să păţesc tot aşa. O să încerc şi alte mărci atunci, poate sunt mai ok.

| AndaWest a răspuns:

Dar ai observat ca de la ojele alea ti se ingalbenesc? sau pentru faptul ca te dai des? si eu am culorile alea si nu sunt de nici o marca.snt dinalea ieftine de 1euro dar nu am probleme ma dau mereu cu ele si nu patesc nimic.eu fac colectie de culori am peste 50 de sticlute.si am observat ca astea ieftine sunt mai bune decat una de 5eurostraight faceimi pare rau ca nu suntem aproape ti le dadeam tie:-p

| AndaWest a răspuns:

Pai incearca si vezi