| DenysaG a întrebat:

:*
Am nevoie de ajutorul vostru fetelor:X
Mi se rup unghiile foarte des,si cresc foarte repede da sunt moi.
Cu ce sa imi mai dau?
Am incercat cu ulei,cu lamaie,apa cu sare si nimic.
Ma disperacrying
Si cu ce culori merg facute asa mici? in caz ca nu merge cu minic? imi plac culorile aprinse gen:turcoaz,albastru. portocaliu,verde, ect.
Fundita puppy dog eyes
Multumesc!:*:*

Răspuns Câştigător
| Kasia a răspuns:

Eu folosesc lotiunea pentru tratarea unghiilor de la Farmec-5 lei si unghiile sunt mult mai puternice.
nuantele aprinse arata bine pe unghii mici deci poti linistita sa ti le"vopsesti"asa.:*

6 răspunsuri:
| 女明DongRi a răspuns:

Am auzit ca Vitamina A e foarte buna( o gasesti la Framacie). Si eu am folosit-o si parca s-a vazut o diferenta.
Si sa stii ca acum se poarta culorile tari:
http://www.stephscloset.com/blog/images/photos/large-3488.jpg
http://www.beautyjunkiesunite.com/......kalicious/
http://www.pinspire.com/pin/show/10118927
http://www.etsy.com/listing/98661107/neon-glitter-bomb-nail-art-set-of
Bafta!

| R0011 a răspuns:

Uleiul de ricin! Il aplici in fiecare seara pe unghii si il lasi asa pana dimineata. Crede.ma si eu am avut problema asta. In primul rand trebuie sa renunti o perioada de timp la oje, cand speli vasele nu le spala cu apa fierbinte deoarece ti se inmoie unghiile si se rup. Da.ti unghiile cu zeama de lamaie si lasa.le asa fara sa te speli deloc pe maini cat poti.(3-4 ore) Seara aplica uleiul de ricin ca pe un lac si lasa.l asa. Stiu ca o sa ti se faca lene sa mai faci toate aceste lucruri dar merita.laughing Bafta!:*

| iulia972 a răspuns:

Buna! poti incerca cam vreo 5-10 minute in fiecare zi sa tii unghiile inmuiate in ulei caldut sau un rol bun are si galbenusul de ou pentru intarire.

| MarianaMadu a răspuns:

Am avut si eu o problema de genul asta pana cand am cumparat de la o farmacie (Catena) o lotiune pentru tratarea unghiilor cu vitamina B5 ( chiar asa scrie si pe sticluta), de la farmec. Farmacista mi-a spus sa aplic in fiecare zi timp de o saptamana si dupa, doar o data pe saptamana. Dupa ce il aplici nu trebuie sa te speli cel putin trei ore asa ca eu ma dau seara. Arata ca un lac, e incolor si e intr-o sticluta asemanatoare cu cea de la lacul de unghii.La mine a functionat.
In privinta nuantelor cred ca e bine sa le folosesti pe cele care iti plac tie, mai ales ca se poarta si pentru unghii mici sunt perfecte.
Succes...:*

App...acest tratament costa in jur de 7 lei. Eu am dat 6, 50 lei.

| TraficantaDeNutella a răspuns:

Hey happy eu folosesc vitamina B6 de la farmec happy imi cresc rapid, si sunt foarte puternice. Hope I help you happy

| dya273 a răspuns:

Buna Denisa! Eu iti recomand unul din tratamentele pentru unghii de la FM.Au mai multe, de ex cel pe baza de calciu care intareste unghiile, le ajuta sa isi recapate culoare, previne ruperea si exfolierea lor.Ar mai fi cel cu keratina, foarte bun de altfel pe care l-am folosit si eu, avand aceeasi problema ca si tine si iti zic sincer ca face minuni.Probabil stii ca keratina este foarte buna pentru unghii.Mai este un tratament cu pudra de diamant de asemenea foarte bun.Produsele sunt pe baza de ingrediente naturale si de aceea sunt foarte bune, neexistand riscul sa -ti strice si mai rau unghiile.De asemenea iti recomand sa-ti iei un dizolvant de oja fara acetona deoarece acetona distruge unghiile si este unul din factorii care fac ca unghiile sa defina casante. Daca vrei pot sa iti dau mai multe detalii despre aceste produse, deoarece eu sunt distribuitor FM si practic aceasta este datoria mea.Si daca ti se pare ok iti pot povesti si cum le poti cumpara cu 40 % discount.Te astept sa vorbim pe id ul:lupikcrazy@yahoo.com sau lasa-mi un mesaj aici.Te pup