| Ramonika_5243 a întrebat:

am o MARE nelamurire.straight face Abdomenele ajuta la slabit sau doar sculpteaza muschii?straight facesad pls help dau fundastraight face

3 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Doar scuplare si tonifiere

| Maria84 a răspuns:

Eu consider ca atunci cand faci abdomene la sala sau acasa, consumi dstul de multa enegrgie, si tot corpul lucreaza, de la gambe, amdomen, muschii paravertebrali pana la muschii gatului (cervicali). Grupele sunt mai multe, eu i-am luat in mare sa se inteleaga, nu poti face doar cu muschii abdomenului, asta inseamna ca trebuie sa stai relaxat cu ceilalti, dar daca nu te incordezi cu restul, nu vei putea sa le faci. Cu stima.

| s4a a răspuns:

Buna. Muschii abdominali nu sunt mari consumatori de energie, cum sunt cei ai picioarelor si ai spatelui. Asadar, abdomenele pot ajuta la tonifierea muschilor nu diminueaza semnificativ masa corporala. Pentru a slabi iti recomand mese regulate, hrana sanatoasa, activitate fizica moderata (plimbari lungi, alergari usoare) si o hidratare corespunzatoare.