| TurcoaicaTa a întrebat:

am o problema azi mi-am pus unghii false si le-am lipit cu un fel de super glue cea de la magazin mi-a spus ca e si pentru unghii false si la 3 unghii am pus prea mult super glue si vreau sa le scot ca ma simt ciudat cu ele. si ma si doare cand pun mana pe ele..Cum as putea sa le scot?

4 răspunsuri:
| Xenya a răspuns:

Incearca sa iti bagi mana in apa cat mai calda pentru a se inmoia unghiile si apoi cred ca o sa se indeparteze usor! happy

| Experta a răspuns:

Hmmm, incearca sa pui apa calda pe acele 3 unghii, sau daca nu merge ar trebui sa mergi la spital, pentru a le scoate cu penseta, si unghiile false, dar si cele naturale, Mai asteapta sa cada singure, Oricum n-ai cum sa ramani cu ele pe viata! Si eu am facut la fel, de atunci nu prea mai am intredere in unghiile false, Eu am unghiile mari de la mama natura! Bafta! :*

| TurcoaicaTa explică (pentru Experta):

Mi s-au lipit si de deget ...chiar acum incerc sa le scot

| Macul991 a răspuns:

Da cu acetona pe ele si se dau jos fara sa la tragi