| EuSeByU_3357 a întrebat:

am o problema in legatura cu scalpul/parul imi miroase urat, dupa o zi de la spalare, de parca nu ar fi spalat de o luna! Ce sa fac? va rog frumos

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Bună!
Sebumul excretat de glandele sebacee se intinde treptat de la nivelul pielii capului pe toata suprafata firului de par dandu-i un miros specific iar în amestec cu praful îți îmaginezi ce iese. Te speli zilnic, este o problemă cu care se confruntă multă lume. Nu strică să consulți și un dermatolog.
O zi cu zâmbet să ai!

2 răspunsuri:
| Eclipse_8761 a răspuns:

In primul rand, un dermatolog ar putea sa te ajute... Ca o solutie urgenta, un spray, cum sunt cele pentru volum sau masca de par...

| DaNNN a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa consulti un medic, in privinta scalpului!
Eventual, schimba samponul, spala-te mai des si evita contactul cu praful etc.
Sper ca te-am ajutat!