| StoesselMartina a întrebat:

am o problemuta. ce pot sa fac ca sa imi descalcesc parul? e foarte incalcit. si vreau sa il descalcesc cat mai usor...

Răspuns Câştigător
| ღLiFeHaSMeAiNgღ a răspuns:

Foloseste un balsam. Il vei descalci mai usor.
Un sfat : cand incepi sa il perii, incepe da la varfuri, iar apoi tot mai sus pana la radacina, pentru ca se formeaza noduri in par, iar cand il perii de la radacina, toate nodurile se unesc si se vor rupe firele si te va si durea.
Sper ca te-am ajutat!

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

E la avon un ser cu ulei de argan, eu imi dau cu el inainte sa imi usuc parul si apoi se descurca si il pieptan foarte usor, e foarte bun.

| măcheamăăăî a răspuns:

Piaptana-l! Sau daca aiparul cret mai intai indreapta-te.
Fa o baie mai intai si piaptana-l de ud(chiar daca se va mai rupe). happy

| CoOlGirlz a răspuns:

Buna.pai te piepteni incetior, sa nu te doara... faci baie si apoi il pipteni bine bine si il usuci si il piepteni foarte des pana cand se va indrepta incet, mai mult timp si des si va fi bine!

| hairpoint a răspuns:

Nu! nu te indrepta daca ai parul cret! vei distruge buclele si iti va parea rau( iti spun din experienta). se incalceste pentru ca e prea uscat. foloseste o masca pentru par uscat. parul cret sau ondulat e in general mai uscat asa ca foloseste o masca sau un balsam pentru par cret sau par uscat. asta e pentru par uscat: http://hairpoint.ro/....../index.php
mie mi se pare cea mai buna din lume. :)