| Cld_Andreea_1998 a întrebat:

Am parul scurt si mi se pare ca nu creste. Ce sa fac sa creasca lung, vreau sfaturi multe. La cele mai bune dau fundita. Va rog ce as putea folosi pentru a creste?

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Spală-te pe cap cu ulei de ricin apoi clătește cu apă și folosește uleiul de ricin câteva luni iar apoi vei vedea diferența.

Răspuns utilizator avertizat
| dada000 a răspuns:

Buna eu l am avut pana la umrri si am folosit ulei de ricin este foarte bun sau ulei de masline te dai cu el pe cap seara mai ales la radacini si stai pana a doua zi cu el trebuie sa faci lucru acesta o data pe saptamana timp de o luna pe urma o sa vezi rezultatele nu este foarte scump o sticluta e in jur de 12 lei de ulei de ricin sper sa ti fu fost de ajutor funda?

| annapd a răspuns:

Uleiul de ricin si de masline ajuta la cresterea parului

| LorenaLoriii a răspuns:

Sfatul meu este atunci cand te speli pe par sa iti masezi rădăcina parului cu buricele degetelor.NU cu unghiile!
Poti sa te speli cu orice fel de șampon...bun pentru tipul parului tau.
Spălate odata la vreo 4-5 zile (daca te speli mai des ti se subțiază firul de par)
Daca ai firele despicate du-te sa iti tundă vârfurile deoarece parul iti va creste mult mai repede ❣
Funda?