| lexy22 a întrebat:

ani intregi mi am intins parul cu placa si acum este distrus si am mult mai putin par decat inainte. de cand cu carantina, nu l am mai intins si nici nu mai intentionez, si vad ca isi recapata treptat stralucirea. ce as putea face ca sa si revina la starea initiala? happy este o solutie buna sa ma tund scurt si sa astept sa creasca par nou, fara sa l mai fac cu placa?happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ai spus şi tu: da, este o soluţie bună să-l tunzi scurt iar apoi să aştepţi să se refacă.
Ţi-aş recomanda o soluţie mult mai radicală: să te tunzi la 0, astfel părul se va reface de la rădăcină. Şi aşa vine sezonul rece, îţi poţi achiziţiona o perucă din păr natural până îţi creşte la un nivel ok. happy

| artemidak a răspuns:

îți recomand tratamentele cu keratina.
ești din bucurești cumva?