| lexy22 a întrebat:

Aveam un par lung si voluminos dar timp de ani de zile mi-am intins parul cu placa iar acum e deteriorat. Ce as putea face ca sa revina la starea lui initiala? Si cam in cat timp si-ar putea reveni?

4 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Îl tunzi ca să scapi de vârfurile arse ( degeaba ai părul foarte lung dacă e deteriorat, oricum nu trebuie să tunzi mult neapărat ) Apoi ce rutină folosești? Poți încerca produse fără sulfați, plus protecție termică și renunță la placă.
Ai părul ondulat/ creț? Dacă da, fă ceva să îți pui în valoare părul ( ser, geluri pentru definirea buclelor )

| Ineys a răspuns:

Il tunzi si astepti sa creasca iar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți să-l tunzi foarte scurt, în stil băiețesc sau bob. În 2 ani, maxim 3 își va reveni la lungimea inițială.

| Michaeel a răspuns:

Cel mai probabil l-ai ars si trebuie sa il tai acum.