| TwixulDrept a întrebat:

Cum iti dai seama daca un luciu de buze s-a stricat? Sau cam cat timp dureaza unul? Fundaa big grin

Răspuns Câştigător
| annna a răspuns:

Rujul si luciu de buze – Riscul de deteriorare este destul de scazut, pentru ca nu contine apa. Dar din moment ce este voba despre zona gurii acest produs ar trebui inlocuit dupa un an, sau daca raciti sau ati avut vreo infectie la nivelul buzelor. Rujurile contin ingrediente uleioase care incep sa miroasa a ulei de gatit daca este ceva in neregula cu produsul... fundabig grin?

4 răspunsuri:
| dedfgv a răspuns:

In medie cam un an de cand l-ai deschis si ar trebui sa fie mai lipicios ca de obicei mai cleios ca doar nu o sa miroase a lapte stricatlaughing

| noktambul a răspuns:

Daca a doua zi, prietenul tau cu care te-ai sarutat in seara dinainte, apare cu ditamai herpesul pe bot, e clar ca luciul de buze s-a stricat!

| Fluture a răspuns:

Miroase urat sau daca avea gust dulce...acum va avea gust rau.laughing
Sper ca te-am putut ajuta>big grin

| brunetzik07102011 a răspuns:

Mie mi s-a stricat un luciu de buze.cand l-am aplicat pe buze nu numai ca avea un miros mai uratel asa ci s-a uscat foarte repede pe buzele mele si imi lipea buzele de parca era picaturalaughingrolling on the floor cam asta am patit eu cu luciul meu...in concluzie era vechibig grin.*