| AttilaDornIsPower a întrebat:

cum sa fac ca sa-mi creasca mai repede parul? il am surt pana la gat. astept raspunsuri

Răspuns Câştigător
| Dodo3 a răspuns:

Masca de par cu ulei de ricin stimuleaza cresterea parului!
3 pasi ca sa-ti faci o masca cu ulei de ricin si sa o aplici corect

1. Inainte de a aplica uleiul de ricin pe scalp, incalzeste-l putin, astfel incat sa il poti suporta pe par. Desparte-ti parul in doua parti egale si aplica uleiul pe scalp si pe radacini facand miscari circulare cu degetele.
2. Dupa ce ai uniformizat bine uleiul de ricin si ai masat scalpul ca sa imbunatatesti circulatia, leaga-ti parul intr-un coc si acopera-l cu o capa de dus. Infasoara si un prosop deasupra si lasa-l sa stea asa in jur de o jumatate de ora-o ora sau chiar toata noaptea. Uleiul va patrunde in acest fel mai bine in par, hidratandu-l si facand-ul mai stralucior
3. La sfarsit, samponeaza-ti parul in intregime pentru a indeparta uleiul din zona scalpului si de pe par. Poti folosi aceasta masca cu ulei de ricin saptamanal, timp de o luna, o luna si jumatate, pana cand vei vedea si primele rezultate. Funda?! smug

7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Uite un remediu naturist usor de facut acasa:2-3 catei de usturoi pisati bine, 3 lingurite de miere de albine, o lingura de ulei de ricin, 3 galbenusuri de ou si 5 lingurite de ulei de masline. Se amesteca toate ingredientele pana cand obtii un continut omogen. Se aplica masca pe parul uscat si se maseaza timp de 5-10 minute scalpul si radacina firelor de par. Se acopera apoi capul cu un prosop caldut si se sta cu masca timp de o ora. La final va spalati parul cu putin sampon hidratant si apa din abundenta. Aceasta masca se recomanda o data pe saptamana, iar in cazurile grave de cadere a parului de 3 ori pe saptamana... http://www.tratamente-par.ro/? gclid=COnp0tvF1rcCFUyS3godPF0ABQ

| mona a răspuns:

Uleiul de ricin stimuleaza cresterea sau samponul Favisan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In primul rand, indiferent de tratamentul pe care il vei urma, sa nu te astepti la efecte foarte rapide.
Este foarte importanta alimentatia, care sa cuprinda produse bogate in proteine, cum ar fi: ficatul de vita, ouale, fasole verde, peste si vitamina A, de exemplu morcovii. Se spune ca un consum marit de castravete ar stimula cresterea parului. Poti, de asemenea sa iei vitamine pentru par: Revalid(este eficient luat cel putin 3 luni), Miss Vitaal.
Exista sampoane speciale pentru cresterea parului: "Sampon nutritiv pentru cresterea parului" de la Favisan, "Sampon cu extract de urzica" de la Corona etc.
Ca tratamente naturiste poti folosi:
-infuzie de rozmarin, cu care iti clatesti parul;
-masca din ulei de ricin galbenus de ou, se amesteca foarte bine si se maseaza pielea capului; dupa 1 ora se spala parul;
-poti sa-ti prepari singura un sampon format din 2 galbenusuri 2 linguri tinctura de brusture 4 linguri apa;
-FOARTE IMPORTANT este masajul zilnic al scalpului, in jur de 5 minute. Poti efectua acest masaj, pentru o eficienta ridicata, cu tinctura de ardei iute (foloseste aceasta tinctura doar de 2 ori pe saptamana)
Te pup!

| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

Te speli mai des in cap. si apoi cand poti il tii legat in coada.

| cupydo0n a răspuns:

Pana iti creste poarta niste extensii ca sa il ai mai lung.

| gaby5995 a răspuns:

Incearca ulei de ricin.

| AndeT a răspuns:

Poti folosii de exemplu chelstop de la hofigal, este din plante 100% natural si ajuta la regenerarea parului + oprirea caderii