| anonim_8893 a întrebat:

Helloo.am par cret si.nu prea pot s pieptan ca ma cam doare mai si cade parul daca pieptan.si.vreau sa-mi creasca parul cat mai repede. ce sfaturi imi dati? astept raspunsuri cat mai repede :d multumesc :*

4 răspunsuri:
| dulcik a răspuns:

Pai foloseste o masca de par si e bine din cand in cand sa iti pui in par ulei de masline iar dupa sa te acoperi cu un prosop cald, Face bine la par

| kiss a răspuns:

In primul rand trebuie neaparat sa folosesti balsam de par pentru ca descalceste parul si n-o sa se mai rupa la pieptanat ( nu poti sa stai nepieptanata, parul are nevoie sa fie usor, liber ori daca tu-l lasi asa, clar ca at cand o sa pui piaptanul in el o sa te doara si o sa ai impresia ca-ti cade foarte mult)
in al doilea rand, uleiul de masline, asa cum a zis dulcik, dar si cel de ricin ajuta la cresterea sanatoasa si rapida a parului. mastile p baza de ulei de ricin preparate acasa chiar de tine sa stii ca au efect. le-am testat si eu big grin

| Irina a răspuns:

Avand in vedere ca e cret, oricum o sa ti se para ca o sa creasca mai greu. sa folosesti balsam la fiecare spalare si sa il piepteni tot atunci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumparati o perie, parul e mai sanatos daca il perii si nu il piapteni. Cea mai buna perie e cea din lemn si e recomandata pentru parul cret.