| pinkzuzulove a întrebat:

Hey,TPU! Cumpot sa imi fac parul cret/ondulat, dar fara a folosi ondulatorul? Apropo am nevoie de o solutie pentru parul mediu si tuns in scari...
Fundita :*

Răspuns Câştigător
| IoanaKarina23 a răspuns:

Ori cu bigudiuri ori poti sa il impletesti inainte de culcare si a doua zii e ondulatwinking

10 răspunsuri:
| oOSaritaOo a răspuns:

După ce te speli pe cap, te usuci şi lasă-ţi vârfurile mai ude, după aceea împarte-ţi părul în două şi învârte-l pe deget. laughing Eu aşa am făcut odată, vara când mă plictiseam şi mi-a ieşit părul creţ. laughing

| andipd a răspuns:

Cand te speli pe cap il descurcim nu-l lasi sa se usuce perfect si faci mai multe codite impletite si dormi asa happy La fel fac si euwinking

| oblivion95 a răspuns:

Bigudiuri si apoi fixativ

| Lydiaaa a răspuns:

Eu stiu o varianta super usoara...Am incercat-o am si am avut un par incredibiill

| pinkzuzulove explică (pentru Lydiaaa):

Care anume?

| Lydiaaa a răspuns (pentru pinkzuzulove):

Dupa ce te speli pe cap, lasi parul sa se usuce dar nu de tot.Inainte sa te speli pe cap tai dintr-o carpa care nu-ti foloseste vreo 20 de carpe nu foarte subtiri si lungi. Dupa ce ai terminat baia, iei cate o carpa si pui cate o suvita de par pe ea.Dar suvita sa nu fie foarte groasa! Rotesti carpa aceea pana la radacina si legi capetele intre eledestul de bine.Fa asa in tot capul si culca-te. A doua zi dimineata cand iti desfaci alea vei avea un par superb. Sper ca ai inteles cum se facehappy

| Anutza_Munny_1995 a răspuns:

Dupa ce faci baie atunci imediat cand ai parul ud il lasi pe fata si dai cu spuma apoi il usuci...winking

| myna2012 a răspuns:

Poti folosi bigudiurile sa ti-l impletesti au sa ti-l pui pe moate sau folosind o bentita. iti uzi parul il piepteni pui bentita pe frunte peste parul ud si incepi sa pui cate o suvita dupa bentita. Daca vrei mai multe detalii http://www.eva.ro/......40376.html