| TattoosPiercingsPlugs14 a întrebat:

de la un timp mi se tot electrizeaza parul. nu stiti ce sa fac sa nu mi se mai electrizeze (mi se ridica in sus)?

14 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Elena1994 a răspuns:

Pai incearca sa folosesti cat mai des un balsam!happy

| Jenniffer a răspuns:

Si o prietena de-a mea pasteste... e bine sa folosesti balsam in timp ce te speli pe par si e bine si sa folosesti de la Gliss spray pentru protectie si luciu. Sper ca am fost de ajutor happy

| AlysukaAlysuka a răspuns:

Pai este samponul tau nepotrivit pentru parul tau, iti trebuie un sampon care sa fie compatibil cu parul tau

| unnamedXXL a răspuns:

Wow nice. fata cu parul zburator.foarte dragut.nu cunosc remediu dar eu zic k e mai bine asa laughing)

| waitingforthesunset a răspuns:

Se electrizează din cauza temperaturilor scăzute si contactul cu anumite materiale textile[de la fular, mănuşi, căciulă.]
Poţi sa iţi dai cu nişte apă când vezi că o ia razna.sau să cauţi prin magazine un spray special pentru păr electrizat tongue

| BellaSweetghsdiwjd a răspuns:

Date cu spuma sau fixativ dupa ce te piepteni

| thegabisuca a răspuns:

Folosesti piaptan de plastic? atunci da-l cu apa si dupa te piapteni sau invers

| Adeona a răspuns:

Am auzit ca e bine sa folosesti o perie de par cu dinti din lemn si nu se mai electrizeaza parul. Este ieftina poti incercahappy.

| Vio_Basil_1994 a răspuns:

Se electrizeaza cand te dezbraci sau asa dintr'o data?

| TattoosPiercingsPlugs14 explică (pentru Vio_Basil_1994):

Dintr-o data! laughing

| Vio_Basil_1994 a răspuns (pentru TattoosPiercingsPlugs14):

Influenta exterioara a anumitor campuri electromagnetice statice, care se incarca in corpul tau dar nu se mai descarca.happy
nu prea ai cum sa le opresti...thinking

| BlancaFantasma a răspuns (pentru TattoosPiercingsPlugs14):

Si al meu se electrizeaza. demult nu mai patisem asta, dar zilele trecute mi l`am intins si cand m`am pieptenat am ramas socatalaughingparul meu statea in toate partile.ca sa nu mai zic cum se face cand ma imbrac/dezbrac.asta e, toata lumea pateste asta.eu cred ca e de la piepten, caci si sora mea are parul la fel.

| Spikey92 a răspuns:

Challenge accepted! scoate degetele din priza happy problem solved (like a boss)