| tenshi261 a întrebat:

Hey TPU!
Deci am desenat cu marcarul negru pe un tricou de-al meu(am facut cate un desen fain pe ambele parti, mai ales ca-s talentata la desen) dar trebuie sa-l spal...nu stiti voi cum as putea face astfel incat sa nu se ia desenul...si mai ales sa se imprastie pentru ca tricoul e albhee hee
funda!

Răspuns Câştigător
| Bitzy a răspuns:

Bună!
Mai bine nu ai spăla tricoul.Nu îl mai porți dacă vrei ca acel desen să fie intact.
Ai putea încerca la o spălătorie, să specifici că nu vrei să se șteargă desenele.
E cam greu...Depinde și ce fel de marker ai folosit.Îți recomand ca la următorul desen pe tricou să folosești:
https://www.google.com/......https?/
Sper că te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| Lexus28 a răspuns:

Incearca sa il speli la temperatura mica, la masina, undeva la 20-30 de grade. Nu ai nicio garantie ca nu se va sterge, dar e cel mai sigur mod pe care l-ai putea alege.

| Alynn98 a răspuns:

Incearca sa lipesti banda adeziva foarte lipicioasa. Succes! laughing

| DuuuDiiiiXXXXX a răspuns:

Lipeste banda din aceia pe care se poate calca..si nu spala tricoul la masina. Spalal cu mana si fii foarte atentalove struck
Succeslaughing