| BreatheRelax a întrebat:

Eu am parul saten si ochii verzi, as vrea sa stiu ce culori mi se potrivesc.

Răspuns Câştigător
| alma1115 a răspuns:

Culoarea care se potriveste perfect ochilor verzi este movul, violetul Dar si tonurile de maro evidentiaza verdele ochilor tai. De asemenea, rozul deschis si nuantele de crem pot fi folosite pentru un machiaj perfect.

Pentru un look dramatic, incearca sa folosesti in coltul exterior si pe arcada ochilor verde inchis sau kaki. Un creion de ochi maro inchis ar fi ideal pentru machiajul ochilor verzi. Insa, incearca sa nu folosesti o culoare care sa fie in contrast cu nuanta fardurilor folosite.

Eyeliner-ul negru sau gri este de asemenea o alternativa. Poti apela la creionul de ochi verde numai in cazul in care vrei un look mai dramatic sau optezi pentru smokey eyes.

1 răspuns:
| Melody a răspuns:

Nuante pastelate ca bej, roz, gri.