| Bambyynaa007 a întrebat:

Hey TPU:*..imi puteti spune si mie cum sa fac sa ma bronzez foarte tare.Am fost de cateva ori la strand si primele dati m-am bronzat ceva dar dupa aceea nu m-am mai bronzat, si ma deadeam si cu ulei de masline.Am auzit ca untul de cacao este foarte bun.Nu stiti cam cat costa sau ceva informatii (daca este mai bun decat uleiul de masline, cat de tare te bronzezi de la el etc)..Mersi anticipat:*

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Da, untul de cacao este foarte bun pentru plaja, folosit în stare pură, realizezi un bronz ciocolatiu.Este mai bun decât uleiul de măsline, iar bronzul obţinut rezistă foarte mult.
http://cosulbio.blogspot.ro/......ct-si.html
http://www.naturo.ro/product/id/25/unt-cacao/

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cand am vazut o poza pe net referitoare la efectele soarelui, nu mai vreau bronz!
Ganditi-va putin: de ce au asiaticele pielea asa frumoasa chiar si la batranete? Pentru ca nu se bronzeaza! Ele nu cultiva prostia asta a bronzatului. Oricum, soarele nu mai e ce era, e mult mai puternic in ziua de azi, chiar si in intervalul in care se spune ca e sigur.
Poza: un barbat, lucrase toata viata ca sofer pe camion. Si in fiecare dimineata cand mergea la lucru si era zi cu soare, soarele ii batea doar pe partea stanga a fetei. Apoi, dupa 30 de ani de lucru, se vedea clar diferenta: obrazul lui stang ii era mult mai zbarcit decat cel drept!
Cum ziceam: nu sustin bronzatul, daca vrei neaparat sa fii ciocolatie, mai bine te dai cu autobronzant, ca e mai sanatos. Iata doar cateva din efectele pe termen lung ale bronzatului: riduri, pete pe piele, cancer de piele, alergii, scaderea imunitatii corpului.
Soarele e bun doar pentru doza de vitamina D care se secreta. Mai mult, fiecare pe riscul sau.

| Creţu곱슬곱슬한 a răspuns:

Eu daca mas bronza...
Simplu..mas aruca de la geamhappy

| AdamLevine a răspuns:

Eu unul la bronzat folosesc ulei de masline si pot sa zic ca functioneaya de minune acum depinde si de pielea fiecaruia, eu zic sa persisti acest bronz, adica stai 20-30 min pe o parte apoi pe cealalta apoi iti gasesti alta ocupatie nu trebuie neaparat sa faci asta la strand, daca o faci asa in fiecare zii dar vezi ca e greu fara sa nu te arzibig grin

| JesssieAl a răspuns:

Daca vrei te poti bronza cu bere chiar merge si nu te va costa nici foarte mult, dar ma rog daca vrei sa foloseste chestii mai sofisticate e treaba ta...

| Bambyynaa007 explică (pentru JesssieAl):

Nu este vorba de chestii sofisticate doar ca eu nu suport alcoolul de nici o culoare si numai mirosul mai ales al berii imi face greata. oricum mersi de sfat:*