| AndreeeaDaniela a întrebat:

in copilarie obisnuiam sa`mi rod unghiile si din aceasta cauza acum am unghiile foarte subtiri si fragile, mi se exfoliaza mai mereu si se rup destul de des. ce as putea face? imi puteti recomanda ceva? va rog mult de tot sa ma ajutatilove struck P. S sunt vreo 2 ani de cand am incetat sa le mai rodbig grin Multumesc anticipat:*

4 răspunsuri:
| Himera a răspuns:

Rosul unghiilor nu are legatura cu calitatea lor de astazi, gandeste-te ca le tai din cand in cand, e acelasi lucru si cand le rozi, doar ca e o forma ceva mai primitiva. Cum a zis si mczacky ai nevoie de niste suplimente ca le intaresti.

| mczacky a răspuns:

Du-te la medicul de familie sau la o farmacie parerea mea e ca iti trebuie calciu

| justmeandyou90 a răspuns:

Colega mea de banca are cam aceeasi problema asa ca si-a comandat de la avon un gel/ intaritor de unghii nici eu nu stiu ce este de fapt, il gasesti la paginile cu oje, un tubulet mic si roz cam asa arata, nu este foarte scump dar a facut minuni cu ungiile ei, nu se gaseste in toate brosurile dar merita sa incerci cand prinzi ocazia.

| Cozma_Elena_1992 a răspuns:

Solutia mea ar fi sa folosesti oja cat mai des si intaritor pentru unghii. Astfel nu vei mai avea astfel d probleme asa de des