| Andreutsa25 a întrebat:

Fetelor am o problema cu unghiile crying sunt foarte subtiri si se exfoliaza mereu si bineinteles din cauza asta se rup foarte repede... ce as putea sa fac sa nu mai fie asa? stiti vreun remediu, vreun tratament ceva sau vreun leac babesc big grin? am luat revalid dar nu a avut niciun efect sad multumesc!

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Foloseste o crema pentru maini si unghii http://www.atshopping.ro/product.php?id_product=94

| Butsilee a răspuns:

Exista la avon un lac intaritor si multe produse pentru fortificarea unghiilor, si mananca si tu thinking ia calcuiu dethinking daca zici ca doresti un leac babescLthinking incearca ulei de ricin

| letitblue a răspuns:

Pff si eu caut "miracolul" care sa imi intareasca unghiile, am incercat de la avon, dar nu mi-au fost de folos. Acuma in fiecare seara imi tin unghiile intr-un bol cu ulei de masline caldut, si le tin cam 10 min big grin, si chiar arata mai bine.big grin

| Minty a răspuns:

Trebuie sa-ti tii aprox. 10 minute unghiile in ulei de masline.Sa faci asta in fiecare zi si o sa vezi rezultatele!

| Lilik a răspuns:

Alea de la avon sunt o porcarie, am folosit eu si n-au nici un efect. sunt bani aruncati pe fereastra. mai bine incerci altceva ca astea iti zic eu din proprie experienta ca nu-s bune de nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niste picaturi de lamaie cu un praf de sare te dai dupa care nu te mai speli pe maini 2-3 ore sau 3 lingurite de pasta de dinti cu o lingurita de lamaie le amesteci si apoi aplici pe unghi si o ti aproximativ 30 min ala cu lamaie si sare ti le intareste si asta le da culoarea naturala incearca eu am incercat si nu s-au mai tupt doar foarte putin la varfuri dar acum pot sa le tin lungi mai mult timp succes!

| CarlaElena a răspuns:

Pai.am vazut asa ceva intr-o carte AVON, dar nu mai stiu sigur cum se numeste. dar, citeste aici:http://www.cosmocity.ro/......-tale.html