| ÐαɾκPαιɳteɾ a întrebat:

Intrebarea asta e pentru fete...de la ce varsta ati inceput sau ati incepe sa va epilati?

Răspuns Câştigător
| ForeverMery a răspuns:

In general fetele incep pe la 11-14 ani. Depinde foarte mult si de structura firului de de par. Daca este mai vizibil adica negru sau saten inchis, se va vedea imediat ce creste ai in cazul asta este nevoie sa te epilezi cand vezi ca firele de par sunt foarte vizibile. In cazul in care firele sunt mai blodute, e ok sa incepi mai tarziu cu epilatulbig grin Cert e ca odata ce incepi nu te mai poti opri (decat iarna eventualtongue-glumesc) Sper sa iti fiu de ajutorhappy

5 răspunsuri:
| EkaBuBu a răspuns:

Am inceput sa ma epilez la varsta de 11 ani si eram clasa a 5-a tongue oricum la mine pe picioare era destul de mare si de aia dar daca e mic si nu se vede incearca sa amani cat mai multhappy Si un pont: Sa nu te faci nociodata dar niciodata cu cu crema sau cu bigtongue Creste mai mare si mai negruhappy
Funda pleasehappy:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu tin minte laughing

| AlePanda a răspuns:

Depinde.Normal de la 13-14 ani ar trebui sa incepi, dar depinde si de cat de mult par ai.Dar ti-as recomanda sa te epilezi pe la primavara, cand porti pantaloni trei sferturi sau fuste daca se cunoaste pre rauwinking

| Maria_Ana_1997_il9t a răspuns:

Eu am inceput la 13 dar am facut o mare prostie ca nici macar n-aveam par dar m-am luat dupa o fata care se epila de mica si am vrut sa incerc si eu. Incepi sa te epilezi cand ai nevoie si cand vezi ca ai par mult sau cel putin par care se vede. O colega de-a mea venea la scoala vara in pantaloni scurti (la sport) si avea par dar nu se vedea urat (era si brunetawinking ). Cand crezi tu ca ai nevoie incepe sa te epileziwinking. Normal ar fi pe la 14 sau 15 ani dar cu cat faci mai tarziu cu atat mai bine e.

| izaura007 a răspuns:

Pai,cred ca pe la 14