| summergirl25 a întrebat:

La ce varsta ar trebui sa se epileze o fata pentru prima data? Dar voi, cand ati inceput sa va epilati?

23 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Hristos a Înviat!
Mai târziu, după 17 ani!
Pa, pa.

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

16-18 ani? Pana atunci iesi afara in pantaloni scurti si cu parul in vant?straight face
Eu cred ca o fata ar trebui sa se epileze atunci cand parul este destul de vizibil.Sincer,sa vezi o fata cu par pe picioare este foarte scarbos. Si nu cred ca face o greseala daca se epileaza mai devreme de 16 ani.Chiar daca o face la 12, chiar daca o face la 16 e acelasi lucru, trebuie sa se epileze odata si-odata.
Tine de igiena lucrul asta straight face

| valentingb a răspuns:

Atunci cand e necesar. Nu este o varsta anume, unele persoane au pilozitate crescuta, altele, scazuta. Cele mai norocoase nu trebuie sa se epileze vreodata. Dar in general, trebuie amanat cat mai mult acest moment, si sa te informezi bine inainte, sa folosesti produse din cele mai bune (si nu lama, de exemplu). Tu stii mai bine cat de vizibil sau cat de vizibil ti se pare ca ar fi, in cazul tau.

| raluk27 a răspuns:

Atunci cand are suficient par cat sa devina inestetic. Cred ca e de preferat sa incepi cu ceara/epilator sau tot ce presupune smuls din radacina. In timp firul se subtiaza si creste din ce in ce mai rar, spre deloc.

| LeMousiqe a răspuns:

Bună.
La 14-15 depinde.
Numai Bine.

| DarkBlood32 a răspuns:

Eu am 13 ani si nimeni din familie nu ma lasa sa ma epilezhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PASTE FERICIT! Eu zic sa nu faci greseala de a te epila la o varsta mai mica de 16 -18 anii deoarece parul o sa-ti cresaca in continuu din ce in ce mai tareAm o colega care s-a epilat de mica si acum trebuie sa se epileze una doua din cauza asta! Nu iti fa griji ca nu e important sa faci asta de la o varsta frageda! Mai asteapta daca e cazul!

| Yasmin875 a răspuns:

Cred ca la 14-15 ani.Eu ma epilez de la 12 ani.

| KateMiddleton a răspuns:

La 12. Dar depinde de fiecare organism in parte. Daca nu ai par nu ai de ce sa-ti faci griji.Chiar imi era jena sa ies afara cu par pe picioare.

| StefaniaM a răspuns:

Cand ai chef happy.Cel mai bine e de la 15 ani in sus, dar nu moare nimeni daca te epilezi mai repedewinking

| Kamiichu a răspuns:

Eu de la 12 ani ma epilez laughing nu stiu, 12-13-14 ani, cam asa, dar' cred ca deja 14 ani e cam mult, adica fetele ar fi in clasa a 8-a asa ceva, cu par pe picioare.e naspa :d

| Uza a răspuns:

Fiecare fata o sa aiba la un momendat un sentiment sa inceapa sa se epileze pentru ca se simte jenata, cred ca atunci e "startul" la fiecare persoana.
Eu am avut un "start" de la o varsta destul de micutahee hee cred ca 11 ani.

| S3S3an a răspuns:

Eu cred ca pe la 16-18 ani.Eu inca nu am inceput sa ma epilez.

| Park1Suin a răspuns (pentru S3S3an):

Daaa.Pana la 16 ani devii ''maimuta,,

| deadwillow a răspuns:

Depinde. Unele suntem mai paroase si ne epilam mai devreme laughing
Eu cum sunt mai cheala de felul meu, am inceput de pe la 14-15 ani.
Daca incepi, nu mai exista cale de scapare so...

| Ingerasulinocent a răspuns:

De la 13-14 ani, eu am inceput deja. Dar trebuie sa faci asta daca parul de pe picioare e mult.

| MarianAlexandru17 a răspuns:

Am o prietena care s-a epilat in clasa a-7-a(14 ani), adica sa ai 13-14 ani si sa mergi la plimbare cu par pe picioare tu ce zici?laughing

| Mariiaaaa a răspuns:

Eu am inceput pe la 14 ani.Acum depinde de tine.

| LondonAnn a răspuns:

Cel mai bine, de la 12 ani in sus.

| XxRaluxX a răspuns:

De fapt, nu este o varsta precizata. Te epilezi doar daca ai nevoie. De exemplu nu ai nevoie sa te epilezi la 17 ani, nu te epila! Poti sa te epilezi si la 8 ani, daca este nevoie. Sa stii, ca nu este indicat sa te epilezi la 12 ani, dar daca ai nevoi, ar trebui sa te epilezi si sub 12 ani. Oricum epileazate la orice varsta, doar sa ai nevoie, de exemplu, eu m-am epilat la 15 ani... happy Sper ca ti-am fost de ajutor! Paste Fericit! big grin

| RoxannaBogdy a răspuns:

Eu am 14 ani! Ma epilez de la 12! ar fi cam ciudat sa vezi fete de 13-14 ani cu ditamai blana pe picoare laughing

| YoanaDeee a răspuns:

Pai am 12 ani si ma fac cu crema depilatoare...depinde de cat de sensibila ai plielea. daca te epilezi si ai pielea sensibila te vei irita..iti recomand crema depilatoare

| SabiAda231 a răspuns:

Pai depinde... daca ai par mare pe picioare ar trebui sa te epilezi.Dar daca debea se vede parul ar trebui mai tarziu daca te epilezi parul fa creste mai mult asa ca ar trebui sa te epilezi 1 data pe sapt sau de 2'ori.Eu am inceput sa ma epilez de la 11 ani.Cand te epilezi trebuie sa folosesti epilatorul(depinde de varsta)daca esti mai mica ar trebui sa folosesti crema depilatoare sau benzi. Daca cateva fire mai raman pe picior iale cu bigu'l sau daca nu cu o penseta big grin. sper ca te'am ajutat big grin