| CheckInTheMirror a întrebat:

Sper sa aveti rabdare sa cititi tot ce scriu. Oricum dau fundita deci cred ca merita, nu? Asa, deci vreau sa am unghiile mari, dar de fiecare data cand cresc cam cativa mm se rup.Adica sunt foarte moi si se indoaie. Chestia e ca atunci cand aveam unghii maricele eram in vacanta de vara deci aveam oja pe unghii cam toata vara si mi-o dadeam jos foarte des, adica imi schimbam oja de pe unghii din vreo 5 in 5 zile pentru ca mno...stiti si voi, E VARA, deci ieseam des prin oras si oja trebuia sa se asorteze cu tinuta big grin Deci cred ca de la acetona se inmuiau si se rupeau asa des,nu? Acum cateva saptamani am hotarat sa mi-le las din nou sa creasca, dar bineinteles din moment ce la scoala nu avem voie cu oja nu m-am mai dat, si nici in weekend, deci timp de cateva saptamani nu am folosit oja si acetona deloc. Cand au inceput sa creasca destul de maricele am observat ca sunt foarte tari, nu se mai rup si nici nu se indoaie. Deci presupun ca de la acetona sau de la oja era, nu? Oricum...voi ce mi-ati recomanda? Sa nu ma mai dau cu oja in continnuare pentru a avea niste unghii mari? Sau sa imi iau de la avon sau de altundeva intaritor pentru unghii? E bun sau doar iti strica unghiile? Astept raspuns.Cum am mai zis.dau fundita! Va pup!

Răspuns Câştigător
| StephyMonster a răspuns:

Nu este oja sau acetona de vina, sunt speciale pentru unghii, daca ar fi asa toate am avea unghiile rupte.Nu aveai calciu, din moment ce n-ai calciu unghiile sunt moi si se rup.Pe noi la scoala ne lasa si cu unghii false, si cu unghii mari, si date cu oja.Acum le am cu steagul Regatului Unit, imi ies perfect toti mi le admira, sunt tutoriale pe youtube. Uite, aici gasesti modele si niste instructiuni pentru unghii: http://www.youtube.com/user/Creativenailart?ob=0.Sper ca te-am putut ajuta, app, mie intaritorul mi se pare o prostie, totul tine de calciu!