| Coktaill a întrebat:

am o mare problema de vreo 4-5 ani imi rod unghiile de la maini din cauza stresului cu toate ca sunt la gimnaziu si vreau sa imi ziceti ce pot sa fac ca sa nu le mai rod e o obsesie naspa rau si vreau k la vara sa le am mari dar vreau si o firma pentru intaritor de unghii bun!

3 răspunsuri:
| BiancaDenisa a răspuns:

Buna! Poti achizitiona de la farmacie diferite solutii pentru acest tic destul de des intalnit la adolescente si adolesceni.Solutia nu face nici un rau, dar te ajuta sa nu iti rozi unghiile pentru ca are un gust foarte neplacut(sunt si cazuri in care nici aceasta solutie pentru unghii nu da rezultate...)Pentru intarirea lor ai putea incerca in primul rand sa nu mai folosesti oja deoarece strica si componenta unghiei in sine cat si stralucirea acesteia lasand-o mata si fara viata. Poti incerca si diferite solutii intaritoare care se pot gasi la magazine cosmetice sau la farmacie unde se gasesc si produse pe baza de plante tot pentru acest lucru.Mult succes!
Nu uita:intotdeauna cand duci degetele la gura propuneti singura in minte ca NU trebuie sa le rozi...in timp, vei persevera iar acest tic care este pe deasupra enervant si rusinos pentru o domnisoara.

| badgirl22 a răspuns:

Te duci la farmacie si-ti iei solutie impotriva rosului unghiilor. te dai pe unghii si vor avea un gust ff naspa (se da si pentru bebei, deci nu face niciun rau acea solutie, doar ca e f neplacuta)
pentru intarire recomand solutia intaritoare de la farmec. o poti gasi tot in farmacii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai este greu sa depasesti acest lucru copilaros dar incearca la farmacie un lac pe care l-am folosit si eu este pentru intarirea unghiilor se numeste revalid e chiar buna...si abtine-te de la ros ...cred ca esti ambitioasa ma bazez pe asta