| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU!:* Sunt fata si am 14 ani si sunt foarte complexata de sanii mei mici.Va rog ajutati-ma! Nu stiu ce sa fac! Toate fetele de varsta mea au sani care sa le incapa in sutien si eu ii am atat de mici...Se vede ca am ceva dar totusi sunt mici.Stiti ce sa fac pentru a-i face sa creasca? Dau funda la cel mai complex raspuns.Multumesc

Răspuns Câştigător
| HolyPotato a răspuns:

Gândește-te că ai anumite avantaje pentru faptul că ai sânii mici:http://www.perfecte.ro/......-mici.html
ca să nu mai spun că nu te dor când alergi/îți dai sutienul jos ori stai pe burtă. Și să știi că băieții/bărbații în general nu prea se uită la mărimea bustului ci mai mult la posterior. Plus că sânii mici sunt mult mai fermi, ceea ce îi face mai atrăgători.
Uite aici niște sfaturi pentru a te ajuta să treci peste complex:
http://suntfericita.manager.ro/......j-3762.htm
Multe fete/femei și-ar dori mult să aibă sânii mici (ca mine de exemplu). Trebuie să fii mândră de ceea ce ai și să fii mulțumită. O fată care are încredere în sine e de 100x mai atrăgătoare.
Dar să nu uităm că ai 14 ani și până la 18 mai ai timp să-ți crească sânii. Până atunci lasă gândul ăsta deoparte și fii mereu îngrijită!

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa stii ca si fetele cu sanii mici au un farmec aparte.Nu deznadajdui.

| ioanaioana a răspuns:

Ar trebui sa fii complexata de asta dupa pubertate. Mai e pana atunci.Imi amintesc cand eram de varsta ta la fel ma simteam, acum imi vine sa ii impung cu un ac sa se dezumfle cu toate ca nici acu nu sunt mari. Dar imi placeau cand erau foarte mici. Si in plus ar trebui sa te simti speciala pentru ca tu ai sani mici iar celelalte nu.
Normal is BORING!

| myhaelutzza a răspuns:

O sa iti mai creasca stai linistita..si nu e nevoie sa fii complexata..simte-te bine in corpul tau asta e tot ce conteaza.

| Duucu a răspuns:

La unele fete sănii cresc mai tărziu. Așteaptă doar, la 16-17 ani îi vei avea cum vrei.Totuși,poate fi și genetic, deci dacă mama ta a avut la fel, sunt mari șanse să ai și tu așa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vrei sa-ti creasca mai repede, mananca marar verde crud, la mine functioneaza. Sa ai o seara frumoasa.

| мαrrýиєlα a răspuns:

Hei. Nu stiu ce sa zic eu am 13 ani si ii am ca una de 17 ani, o fii chestia aia genetica... ca mama ia avut destul de mari. Nu stiu... bea lapte, mananca legume, bine ca daca esti slabanoaga este si normal sa ii ai mici!

| AndrewAndy a răspuns:

Freaca cu hartie igienica intre eibig grin

| Rιѕα a răspuns:

La vârsta ta ar trebui să o lași moale cu chestia asta. De la 16 ani în sus bănuiesc că îți vor mai crește. Ai timp pâna la 20 de anihee hee

| AnneMariie a răspuns:

Nu ai cum sa-i faci sa creasca. Sunt cateva exercitii care iti pot creste masa musculara a pieptului iar ei vor fi mai mari si mai tonifiati. Leacurile babesti nu sunt deloc bune, sunt doar miutri. La fel si pastilele sau alte tampenii de la farmacie care promit ca vor face minuni, insa vor face numai rau. Incearca cateva execitii pentru piept. Sau poti incerca sa porti sutien cu push-up, dar sa fie exact marimea ta, nu iti recomand sa porti sutien cu o marime sau 2 mai mici deoarece sanii vor arata urat deoarece vor iesii prin parti si pana la urma ti se vor lasa deoarece ei nu vor mau putea avea fermitate deoarece se vor obisnui sa fie sustinuti de sutien si nu vor mai "lucra" singuri pentru sustinerea lor, si daca se vor lasa, la urma vor arata dezgustator. La fel si cu marimea sutienului mai mare, nu se va vedea nici frumos si iti va fi chiar foarte incomod. Deci iti recomand sa astepti sa iti creasca pentru ca inca sunt in crestere, unele fete s-au dezvorltat mai devreme altele mai tarziu sau sa incerci cateva exercitii pentru ei, alt ceva nu ai de facut. Multa bafta. Fundita?happy