| d3javw a întrebat:

Hey TPU, știți cum pot scoate punctele negre? am încercat infuzie cu aburi și degeaba, nu mi se deschid porii.

3 răspunsuri:
| RoyDupuis a răspuns:

Da. du-te la un salon si ti le scoate!

| thinkro a răspuns:

Buna! "Aveti nevoie doar de un albus, o pensula pentru machiaj si hartie igienica. Inainte sa aplicati oul, clatiti-va bine fata cu apa calda, pentru a deschide porii.

Bateti albusul pana cand devine usor de aplicat. Folosind pensula, aplicati un strat peste nas, pometi sau barbie. Peste stratul de albus aplicati un singur strat dintr-o bucata de hartie igienica si aplicati din nou, cu pensula, albus de ou.
Asteptati sa se usuce, cam 10 minute si indepartati usor hartia cu masca de ou. O sa vedeti cum punctele negre raman agatate de bucata de hartie.

La final, clatiti bine fata cu apa rece, pentru a inchide porii.

-am incercat, merge"