| Chnss a întrebat:

Hey TPU.Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi.Am fundul cam mare si mi-au zis mai multi oameni.In rest nu sunt grasa sau ceva, decat ca am fundul si picioarele cam mari+ ca nu pot scapa de celulita..Va rog spuneti-mi diete,exercitii, sfaturi pentru celulita.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci!
http://incomemagazine.ro/......este-cheia
http://calorii.oneden.com/
Practică un sport!
Gura lumii este slobodă...
Pa, pa.

| RandyMarsh a răspuns:

Buna!
Cel mai bun este joggingul, face minuni.
Eu in 2 saptamani am dat jos burta cu jogging si o dieta.
Sa nu mai mananci dupa 7.

| AcoloUndeViselePleaca a răspuns (pentru RandyMarsh):

Exact, cel mai important e sa nu mananci dupa 7 pentru ca ce mananci nu mai consumi si se depune.
In rest fa un sport, dar nu transpiratia o sa te ajute, ci cat de mult ti se "incing muschii", asa ca trebuie sa lucrezi din greu, daca vrei sa dai jos celulita de pe fund si de pe picioare, trebuie sa iti antrenezi tot corpu, nu doar partile respective.
Muncesti din greu, primesti ce altii nu au obtinut pentru ca nu au muncit din greu :]. Bafta

| Labirintdesentimente a răspuns:

Ei bine... nu te panica laughing. Multe persoane sunt in pielea tasi nu esste atat de grav. Iata cateva sfaturi: Evita sarea si zaharul, deoarece sunt calorii goale. Mananca telina pentru un corp mai frumos, sau incearca "cura cu pepeni rosii". Trebuie sa faci cel putin 1000 de pasi pe zi fie ca sunt parcursi pe loc sau in miscare. Si mai stiu un truc foarte eficienttongueune-ti mainile in solduri si incordeaza-ti burta(nu trebuie neaparat sa iti tii respiratia). Repeta actiunea de 5-6 ori a cate 10 secunde. Nu ti se va parea mare lucru, dar chestia e sa o faci in fiecare zi. Funda? big grin