| Veroniquest a întrebat:

Hey, TPU.
Voi ce parere aveti despre converse? (bascketii ) Aveti? Isi merita banii? Rezista mai mult decat alti tenisi/bascketi? Prin ce se deosebesc de cei normali?
Demult mi-am fixat ideea ca trebuie sa imi cumpar converse, nu am gasit reviewuri pe net, insa am vazut ca toti cei din afara tarii au si au inceput din ce in ce mai des sa ii poart si tinerii de la noi.
Va rog da-ti-mi ceva detalii. Pro si contra converse happy
Va multumesc. Funnda happy

Răspuns Câştigător
| Izzy1807 a răspuns:

Bascketii converse sunt cu mult mai buni decat tenesii normali, arata mai bine, si pretul poate fi convenail, depinde de unde ii iei... Talpa lor, spre deosebire de ale altora rezista mai bine, si e mai elasteca oarecum, adica atunci cand misti talpa nu crapa,! Deci te asigur ca nu ai nimic de pierdut. Funda?

4 răspunsuri:
| Adriankuala a răspuns:

Nu se poarta foarte mult in Italia eu mi-am cumparat o pereche de tenesi din aia pentru ca aveau talpa lucioasa si merg mai bine la condus oricum s-a stii ca nu sunt rai happy

| Florinaa123 a răspuns:

Mie imi plac foarte mult si cred ca isi merita banii. Urmeaza sa imi cumpar si eu acum, in primavara. Parerea mea este ca este o diferenta intre ceilalti tenesi care ii gasesti la 40 de lei si cei converse, totusi sunt de firma. Precum hainele, nu se compara cele de la zara, stradivarius cu cele de la un magazin obisnuit.

| Di7 a răspuns:

Pai sincer nu am dar as vrea mult sa imi cupar! happy

| Nikolae_Daniel_1983 a răspuns:

Salut,

Eu am avut pana acuma 2 perechi de converse si la ambele li s-a rupt cauciucul in laterale dupa vreo 3 luni.
(O pereche cumparata de la fosta reprezentanta din Unirii si a 2 a de la reprezentanta de pe Magheru Bucuresti). Bine i-am purtat zilnic si in detrimentul in care faceam cel putin 10 - 20 km pe jos aproape in fiecare zi.

Imi plac foarte mult converse dar sincer sa fiu nu stiu cat de mult se merita sa dai 230 - 270 ron pe ceva care se strica in 3-4 luni.

La banii astia poti sa iti cumperi ceva frumos dar si rezistent in acelasi timp.

Pe de alta parte, tocmai ma gandeam sa imi mai cumpar o pereche si de data asta m-am hotarat sa caut si niste informatii despre ei, asa am dat peste intrebarea ta happy

Posibil ca urmatoarea pereche sa fie comandata din UK, vreau sa vad daca exista vreo diferenta.
O sa revin cu detalii.