| ioanamihaela96 a întrebat:

Hey! va rog spuneti-mi si mie cum sa fac sa-mi creasca sprancenele mai repede am incercat cu ulei de ricin dar degeaba va rog dati-mi niste sfaturi... funda?

8 răspunsuri:
| Pisiquee a răspuns:

Bună!
Întreabă la farmacie, e o soluție pe bază de frunze de nuc și altele. Trebuie ținută 5 min. Și nu costă mult. Aprox. 3-7 lei (depinde de farmacie).
Și să citești ingredientele, să nu conțină alcool.
Deoarece alcoolul nu este bun pentru păr și față, deoarece usucă și irită pielea(mai ales dacă e în zona ochilor, acolo fiind cea mai sensibilă).
Și uleiul de ricin e foarte bun. Trebuie ținut mai mult timp pe sprâncene.
Baftă! :*

| BonneLess a răspuns:

Tot ulei de ricinwinking nu ai incercat degeaba. Poate ca nu ai stiut sa-l utilizezi tongue Trebuie sa il lasi pe sprancene mai mult timp ca sa creasca.

| JJRosa a răspuns:

Nu cred ca exista o solutie. Si eu am incercat in toate felurile pentru ca imi doream o noua forma la sprancene insa nu a mers si nu m-am pensat 3 luni si au crescuthappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosestel regulat timp de 3 saptamani, nu are cum sa nu mearga.

| ioanamihaela96 explică (pentru anonim_4396):

Ms oricum de 1 luna jumate nu ma pensez si ma fac si cu ulei de ricin si nici un re zultat

| anonim_4396 a răspuns (pentru ioanamihaela96):

Ar trebuii sa mergi la doctor si el sa te indrume mai departe, e clar o cauza din interior. Poate fi vorba de deficiente ale glandei tiroide sau alopecia. Mult succes.

| aleqssu100 a răspuns:

Si eu tot cu ulei de ricin stiu. eu imi d.au pe gene dar este foarte bun. da.ti o zi da, una nu, seara si o sa funcioneze!

| ralucutza12345 a răspuns (pentru aleqssu100):

O prietena de-a mea foloseste si ulei de floarea-soarelui sau de masline si functioneaza happy se da dimineata si seara si il lasa sa actioneze macar o ora.