| lovedoggy a întrebat:

Hey! Vreau sa imi fac varfurile parului roz sau albastre, dar vreau sa se duca la spalare, nu neaparat la prima.Nu vreau sa ma vopsesc. Ce pot folosi? rolling on the floor)

Răspuns Câştigător
| AnnnnnaXD a răspuns:

Hartie creponata. Merge. Mi-am facut acum 2 zile cu rosu. O umezesti putin cu apa la temperatura camerei si o pui pe par. Daca vrei sa reziste mai mult foloseste apa fierbinte. Succes!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Albastru de metil si violet de gentiana (pe par decolorat, mie mi-a iesit roz).

| tinka1 a răspuns:

Heywinking Eu l-am avut vopsit cu tonic. Sunt diferite firme, mi l-am vopsit o data cu un tonic care l-am cumparat cu 15 lei si culoarea s-a luat dupa a 2-a spalare. Dar deja acum ma vopsesc cu unul de 3 lei ( e putin mai mic decat acel de 15 lei ) e calitativ si culoarese sterge dupa 6-8 spalari, depinde de par.
Mod de folosire:
Parul se spala cu sampon ( fara balsam ) apoi absorbi timp de 20 minute apa cu un prosop, apoi il usuci cu feon-ul. Apoi aplici vopseaua pe par si stai cu el in cap timp de 10-30 minute ( depinde cat de tare vrei sa se vada culoarea ). Sper ca te-am ajutat. Fundiță ^_^

| crimena22 a răspuns:

Poti folosi sprei pentru par (se duce la 4-5 spalari costa 8-10 lei), sau la coafor cred ca te costa mai mult decat spreiul de par.

| iulia980 a răspuns:

Albastru de metil, il gasesti in farmacii sau in petshop.

| n1c0l37a a răspuns:

Cumperi de la farmacie castelani daca vrei sa ti-l faci roz si daca vrei albastru cumperi albastru de metin

| larisaantoniaas a răspuns:

Te poti duce la coafor si poti sa le ceri fetelor de acolo sa te faca asa cum vrei sau daca nu vrei sa dai prea multi bani du-te la farmacie tonguelafar, Dacia plant si inteaba ce doresti sau la alte farmacii, incearca la mai multe

| Maria_Andreea_1992 a răspuns:

Hartia creonata este o idee buna, stiu ca suna ciudat, dar este foarta buna metoda.winking