| Di7 a întrebat:

Vreau sa-mi fac varfurile parului albastre, roscate sau verziihappy parul e saten. Aveti vreo idee cum imi pot face aceste suvite fara sa ma vopsesc? Cel mai bun raspuns primeste funda! big grin
Succes si mersi!

10 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Am ajuns târziu? Nu?
Şuviţele le poţi face cu violet de genţiană/albastru de metil/roşu castelani. Le găseşti la farmacie. Nu dăunează deloc şi se curăţă repede.
Vezi răspunsurile mele:
http://www.tpu.ro/......-vreau-sa/
http://www.tpu.ro/......dau-funda/

| xgeanina a răspuns:

Pai poti sa iti dai cu albastru de metil si iti iese albastru sau verde ( sau o culoare intre), chestia e ca se duce repede si pateaza si nu cred ca ti-ar prinde sa te faci cu nuantatorul. depinde si ce nuanta de saten ai

| FaraSareDoi a răspuns:

Pentru a-ți face vârfurile aşa, vei avea nevoie de decolorare. Nu ți se va prinde prea bine dacă ai părul închis la culoare. Poți încerca totuşi cu albastru de metil ( pentru păr albastru) sau nuanțator pe care îl găseşti în multe culori. Dar repet e posibil să nu-ți prindă.

| Di7 explică (pentru FaraSareDoi):

Mersi.ai vreo idee cam cat costa nuantatoarele?

| CorinaClaudia a răspuns (pentru Di7):

E 11-13 lei in supermarket

| UrsDePlus a răspuns (pentru Di7):

Salut!( sunt Tedella, doar ca acesta e contul unei prietene). Depinde de marca, nu cred ca poate depasi 25 de lei. Cel ma ieftin cred ca este in jur de 9 lei. happy

| MyGoodLife a răspuns:

Eu am parul brunet, un brunet foarte rar, nu lasi decolora in veci

| CorinaClaudia a răspuns:

Culoarea mea naturala e saten deschis, inainte sa ma decolorez imi faceam suvite cu :
violet de gentiana (mov)
albastru de metil (albastru / verde, verde doar daca suvita e decolorata)
tinctura de castelini (roz )
cu hena...
cu nuantatoare de la magazin (vopsea semipermanenta, se duce dupa 3-4 spalari)
o singura problema este la vopseaua de par semipermanenta. nu prinde culori mai deschise decat culoarea ta
spray de par colorate semipermanente etc...

| LalaCoriiii a răspuns:

Poti sa iti iei sprei - 10 lei
sau nuantator -maxim 15 lei

| Tedella a răspuns:

Salut! Daca alegi la iti faci varfurile verzi, iti recomand sa le decolorezi mai intai, daca le faci roscate, depinde de ce vopsea alegi. :*