| bubudeeabubu a întrebat:

Heyy TPU am o problema am ondulator cand ondulez parul unele bucle nu se fac si trebuie sa le reeiau din nou si mise lasa intr-o ora ce fac sa nu se mai lase si sa am niste bucle frumoase? va rog ajutati-ma

4 răspunsuri:
| Saya a răspuns:

Dai cu fixativ dupa ce termini sau pui keratina lichida pe par inainte sa faci buclelewinking

| Abii a răspuns:

Dupa ce te dai cu ondulatorul fixeazati onduleurile cu fixativ sau ceara de par. Insa s-ar putea ca si ondulaotrul sa aiba probleme si atunci mai bine tiai lua unul nou! Sper ca te-am ajutat!

| Abii a răspuns:

Daca ai parul drept, trebuie sa respecti cateva reguli pentru a obtine bucle perfecte. Aplica pe parul umed (uscat inainte cu prosopul) o spuma modelatoare, cu fixare medie. Intinde-o bine pe tot parul, prin pieptanare cu un pieptan cu dinti rari.
Usuca putin parul cu föhnul, dandu-i volum la radacina si apoi dal cu ondulatorul dar totusi cred ca ar trebui sa folosesti macar ceara pentru par nu e asa de aspra ca fixativulwinking sper sa fie ca asahappy>big grin

| bubudeeabubu explică:

XoXo pai ondulatorul il am de vreo luna nu il am de mult si cand dau cu fixativ trebuie sa dau mult scasa stea si mise face sarma parul