| Rechin a întrebat:

Cum as putea sa scap de cosuri si puncte negre repede.Am incercat cred ca toate solutiile si nu stiu ce sa mai fac.Eu am tenul foarte gras. Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| AllesSy a răspuns:

Buna,cred ca as putea sa te ajut eu de data pe nici alti nu te-au ajutat in problema ta dermatologica, pai sa incepem cu inceputul:te speli pe fata 4-5 ori pe zi si de fiecare data cand te intorci de afara, timp de o saptamana, doua.Si nu umbli cu mana pe fata ca sa nu mai ai tenul asa de gras si daca nu merge roag-o pe mama ta sa se duca la farmacie si sa-ti ia unguente din astea sau te duci tu dar asta de la sine inteles ca pentru. tine erau, uni pun intrebari pe baza altor persoane ca sa nu se faca de rusine. Sper sa mearga, eu iti tin pumni si eu am avut cosuri dar am incercat aceeasi metoda cu sapunul si a functinat in aproape trei saptamani nu mai aveam nici un cos > deci succeswinking

3 răspunsuri:
| LifeFail a răspuns:

Bună!
Cea mai bună metodă la ora actuală împotriva coşurilor este Zynerit. Îl găseşti la farmacii şi nu e nici prea scump(30 de lei) având în vedere că te ajută foarte mult.
Mai multe afli de aici: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137
Oricum, dacă vrei să ai un ten curat fără acnee îţi sugerez să ai o alimentaţie sănătoasă, adică să reduci prajelile, mâncarea de la fast-food etc., şi să faci mult sport.
Pentru orice eventualitate poţi să consulţi oricând un dermatolog.
Baftă!

| BeWiSeOaReAmScRiScOrEcT a răspuns:

Eu am scapat de cosuri prin alimentatie. am mancat cat de mult posibil sanatos si am constatat ca nu prea mai am cosi. conteaza si igiena, te poti folosi de anumite creme! bafta!

| brokeangell a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema cu acneea si cu tenul gras incearca zineryt si o crema hidratanta pentru anul iti usca tenul rau sa nu te speli decat de maxim 4 ori pe zi sa nu storci cosurile sa nu dai cu mana pe fata