| Dollicious a întrebat:

Heyy, vreau sa-mi raspundeti urgent! Ce parere aveti despre sampoanele/balsamurile elseve in general?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu sunt excelente dar nici de râs nu te fac!
Pa, pa.

| Consumptive a răspuns:

O parere buna, nu am avut absolut nicio problema in legatura cu sampoanele/balsamurile din aceasta gama.Ca sa nu mai spun ca parul mi se ingrasa intr-un timp pentru ca foloseam fixativ si alte nebunii, am scapat de problema dupa ce am folosit Elseve Multivitamine(varianta verde).Am mai incercat si Elseve Nutri-Gloss, dupa ce il foloseam aveam parul foarte fin si placut la atingere, apoi dupa ce am avut cateva probleme cu parul ars am incercat Elseve Total Repair... mirosea fain, dar nu prea pot sa spun clar rezultatele pentru ca m-am vopsit la scurt timp si a trebuit sa renunt la orice tip de sampon si balsam ce nu era special dedicat parului vopsit.De curand folosesc Elseve Color Vive si pot spune ca imi place, pastreaza culoarea si nici nu imi ingrasa parul.
Am incercat destule sampoane si balsamuri de la Elseve, nu mi-au cauzat nicio problema, mi-au placut caci imi faceau parul chiar foarte fin la atingere dupa spalare.
Acum depinde si de tipul tau de par, poate reactiona diferit de al altei persoane, eu una nu am avut in general probleme cu sampoanele sau matreata, deci si cele din aceasta gama mi se par destul de normale, desi au fost persoane care au sustinut ca le ingrasa parul.Repet, depinde de parul fiecaruia.
Bafta! happy

| kasty a răspuns:

Buna
eu folosesc sampon si balsam Elsev roz si sunt f multumita de ele
din punctul meu de vedere sunt mai bune decat alte marci recunoscute
nu am avut problema de a-mi provoca matreata
imi fac parul matasos si straluceste, plus ca miroase placut

| missoriginalitate a răspuns:

Pai si eu folosesc elseve mi se par foarte bune fiinda ingroasa parul de la prima aplicare dar mai ales balsamurile iti descurga parul.eu iti propun pentru matreata cel gri pentru volum cel alb pentru un par vopsit cel rosu iar pentru descalcit merge ori care funda? plz! te pup