| anonim_4396 a întrebat:

Heyy! Vreau si eu sa-mi spuneti ce parere aveti voi despre crema BB de la Garnier! Vreau cat mai multe raspunsuri:*

2 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Hmmm, nu prea mi se pare o crema bb
, adica bb crem'ul trebuie sa trateze pilea, sa ii elimine imperfectiunile, sa aiba un spf destul de mare( iar asta are doar spf 15), acoperirea ar trebui sa fie destul de mare insa acesta are o acoperire destul de mica, asa ca daca ai tenul cu probleme si cosuri in nici un caz nu acopera si trebuie folosit corector, iar persoanelor cu pielea foarte sensibila si/sau grasa le pot aparea cosuri de la el si poat avea ceva probleme in sensul ca iti poate incarca fata. Este bun pentru persoanele ce au tenul normal, fara imperfectiuni( sau poate cu cateva puncte negre respectiv albe si cu cate un cos micut) e bun in loc de fond de ten insa nu e deoc bun pentru persoanele cu alte tipuri de ten, sau persoanele cu ten acneeic deoarece inrautateste situatia. Este un produs bun insa nu este bb cream, daca doresti un bb cream cauta alte firme deoarece acesta de la garnier nu este bb cream insa e bun ca fond de ten daca nu ai imperfectiuni prea multe ale fetei.

| iamhigh a răspuns:

Mi-am luat și eu și... este un fond de ten foarte deschis la culoare și în același timp și cremă hidratantă, te ajută să scapi de acnee.:-)
Rezultatele sunt bune, o recomand și dacă ți-o cumperi sper să ai și tu rezultate bune! :*