| Smellslikecarotss328 a întrebat:

Heyyy TPU.
Mi-am luat ulei essential de tea tree pentru acnee și l-am folosit in sapun pentru fata. E ok dacă îl folosesc direct pe fata sau arde?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pe internet spune faptul ca uleiul esential de tea tree se poate folosi pentru corp si chiar fata, poate fi pus si in sampoane
eu folosesc uneori sampoane ce contin acest tea tree

2 articole in acest sens https://www.teatree.ro/......-pe-piele/
https://www.notino.ro/ingrediente-cosmetice/ulei-de-arbore-de-ceai/

| dullcat a răspuns:

Buna.Ai grija fiindca te poti alege cu arsuri sau efecte adverse (eu m-am trezit cu o acnee de toata frumusetea dupa ce am aplicat ulei de lavanda nedilaut pe zona barbiei; m-au tinut semnele alea mai bine de 1 an, si nici nu aveam acnee asa de grava laughing).Cel mai safe este ca acestea sa fie diluate cu uleiuri vegetale sau in alte produse.

| Hyperion7 a răspuns:

Daca l-ai folosit in săpun, nu ar trebui sa îți faci probleme

| sammie a răspuns:

Mai bine foloseste-l in sapun.