| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
A folosit cineva ulei esențial de Tea tree pentru cosuri(2-3 coșuri) nu am acnee severa. Dar am auzit ca ar funcționa. Multa lume il promovează pe internet. Am luat si eu un ulei astăzi de la un Plafar, scrie 100% natural si as vrea sa-l pun pe coșuri. Vad ca scrie a se evita contactul direct cu pielea sau ochii. Dar pe net scrie ca se foloseste pentru coșuri. Vreau sa stiu daca a incercat cineva si cum l a folosit

4 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Uleiul nu se pune pe față, fie el de orice tip!
Coșurile trec de la sine, știu ca sunt nasoale și apar, câteodată, in cele mai proaste momente. Nu le stoarce niciodată. Personal, folosesc niște plasturi cu acid salicilic, care din păcate, nu se găsesc in Romania, care le usucă. Poți caută pe net plasturi pentru uscarea coșurilor, vezi recenzii și compară.

| anonim_4396 explică (pentru AnemonaP):

Si daca l-am pus pe coșuri si la 10 min l am sters cu o discheta cu apa, are ceva? N am stiut ca nu i ok

| AnemonaP a răspuns (pentru anonim_4396):

E ok, stai liniștita.

| zurick a răspuns:

A folosi un gel pentru față care conține ulei esențial și a folosi direct uleiul esențial sunt 2 lucruri diferite. Mai bine nu încerci