| Codruta a întrebat:

Hi! Cum sa fac sa imi creasca unghiile mai repede big grin? Le-am dat cu solutie speciala pentru cresterea unghiilor dar tot nu cresc sad Ce sa fac?

21 răspunsuri:
| Valisha18 a răspuns:

Iei un bol sau un castron si pui inauntru 2/3 apa si 1/3 zeama de la o lamaie. Iti bagi varfurile degetelor astfel incat tote unghiile sa intre si le tii 10 min. Repeti asta in fiecare dimineata si seara, timp de o saptamana. Iti vor creste putin mai repede, iar aspectul lor va fi unul minunat. Daca mai adaugi in amestec si sare, ti se vor intari si nu se vor mai rupe asa repede. Mai poti sa le tii in ulei de masline, eu nu am incercat, dar cred ca da rezultate! O faci dupa bunul plac, cand vrei tu, de fiecare data cand unghiile tale se rup usor sau sunt subtiri. De 3 ori pe saptamana tine-le in ulei de ricin si maseaza-le usor. Eu am incercat o solutie pentru cresterea unghiilor, gasesti in farmacii sau daca nu, in magazinele mari, si-ti crest repede, dar ti se cam inmoaie si se rup de aceea ori cumperi si intaritor de unghii ori faci in fiecare zi de 2 ori, tratamentul cu zeama de lamaie. Poti sa mai citesti aici despre unghii: http://www.eva.ro/......1530.html, http://www.ziare.com/......le-885429, http://www.topsanatate.ro/......4816.html. Sper ca te-am ajutat. :)

| SeNyS a răspuns:

Uite...sa-ti spun o chestie, pentru cresterea rapida nu prea sunt solutii si alte chestii, dar ca sa se mentina sanatoase, sa nu se exfolieze foloseste cu incredere lotiunea pentru tratarea unghiilor de la Farmec cu vitamina B5, o gasesti in toate farmaciile-garantat! Secretul unor unghii lunghi este sanatatea acestora!

Suces >big grin

| KatVonB a răspuns:

Si eu am un tratament pentru cresterea unghiilor, si mi-au crescut.Ma dau de 2 ori pe zi cu el.

Sau te masezi cu ulei de ricin la baza unghiilor. Pentru a le intari, tine-le putin in zeama de lamaie. Unghiile se intaresc, sunt lucioase si nu se mai rup.sa le tii si in apa, cica crescbig grin.Si sa consumi vitamina A.

| mymy a răspuns:

Pai sincer eu mi-am cumparat solutie pentru cresterea unghilior de la avon si cresc ff repede dar se si rup de accea am cumparat si intaritor pentru unghi de la farmec si ii combinatia perfecta mie imi cresc incearca si uwinking

| xAvrilx a răspuns:

Trebuie sa ai rabdare. Exista unele tipuri de unghii care nu cresc repede:d.Mai bine lasa-le sa creasca natural.Eu am ughiile lungi.Intr-o zi am fost la o prietena si m-a dat cu solutie din aceea. Apoi s-au ruptsad. Nu sunt bune! Si niciodata sa nu le tai cu unghera. E mai sanatos pentru ele sa le pilesi.Cand vor creste iar, vor fi mai puternice! Succeswinking!

| koko a răspuns:

Incearca cu ulei de ricin. e foarte bun:X

| vivi_6895 a răspuns:

Incearca uleiul de ricin...nu numai ca iti cresc mai repede dar ti le si intareste

| Maria2894 a răspuns:

Sa astepti...Nu cred ca ai alte variante. Poti sa-mi dai "stupid" daca vrei oricum am o dispozitie mega proasta(((

| pinky butterfly a răspuns:

Ulei de ricin. Am incercat si este minunat.

| alexaxd a răspuns:

. de ce nu lasi unghiile sa creasca singure? numai folosi tot felul de prostii, si eu am folosit de la avon sau farmacii tot felul de porcarii dar nu m.au ajutat la nimic.
. nu are rost sa dai banii degeaba, mai bine iti strangi sa. ti cumperi ceva mai folositor pentru ca nu unghiile ies in evidenta prima data cand esti vazuta, ci parul dintii, corpul, hainele, altceva :* lasa unghiile. pana la urma trebuie sa le lasi sa creasca singure atunci cand e momentul lor nu le grabi tu :*. sper ca ti.am fost de folos :* bafta! love struck

| Ingrid97 a răspuns:

Pai poti folosi vitamine sau ceva ce iti poate trata unghiile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am pus niste becuri mari sa-mi coaca pepenii si strugurii mai repede. dar nu merge.io ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Taci din bot mincinosule

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da baga mana in apa calda si nu ti le roade sau du-te la farmacie ca are sigur ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. incerca din farmacii un ulei pentru. intarirea unghiilor. si eu am avut aceeasi problema. mi-am cumparat uleiul acela si unghiile mi s-au facut stralucitoare, tari si mari. nu este scump. mai vb. bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ce sa faci? ( cel mai sanatos ) nu te da cu tratament sau nu lua pastile mai rau le strici cel mai bine e sa mananci lactate si sa le tii in apa! ma numesc andreea la mine a functionat foarte bine! mananc numai lapte, iaurturi, branza... te rog! incearca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa-ti dai si cu 3 mil de solutii.nu-s bune

| pintoiualin a răspuns:

Incearca sa nu le mai tailaughing glumeam, cred ca e o lipsa de calciu sau ceva de genul.

| myssu a răspuns:

Am aceeasi problema

| katy_9430 a răspuns:

Spala cu mult clor si in special foarte mult spala cu apa fierbinte si cresc si se intaresc

| BubbleGoom a răspuns:

Eu am un lac de unghii fara culoare si imi cresc unghiile in 2 zile'...si plus la aceea nu se rup...