| bibbiii a întrebat:

Hi! Cum sa fac sa nu mi se mai rupa unghiile cand mi le las sa creasca. Nu vreau creme. FUNDA

Răspuns Câştigător
| deedi9 a răspuns:

Si eu am aceiasi problema si mi-am facut analizele de curand, iar calciul meu este foarte bun. Nu cred ca ar trebui sa iei pastile de calciu decat daca ai si alte simtome ale acestei lipse sau daca faci analize. In legatura cu unghiile, da-le cu lac incolor sau oja, dar nu schimba oja pe zi ce trece ( stergandu-le cu acetona). Lasa-le un timp. Exista si seruri pentru intarierea unghiilor, eu nu am incercat, dar am auzit ca sunt bune si alea. Sper ca te-am ajutat!

7 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Le dai cu lamaie sau ulei de ricin
sau cu lotiune transparenta de la Farmec cu vitamina B5 [ e foarte buna]
sau incepi sa iei pastile pentru par si unghii [ de la Plafar -100% naturale, care nu au ce rau sa-ti faca]

| AlinaaAli a răspuns:

Incearca sa iei 10 zile calciu! cate 1 pe ziwinking

| IrinaIvashkov a răspuns:

Bună

Asta nu se poate trata decât cu o alimentaţie sănătoasă. Dacă unghiile tale se rup repede înseamnă că ai lipsă de calciu

| ellena99 a răspuns:

Buna,poti sa incerci sa le dai cu lac deoarece le intareste.

| lOvelyGirL94 a răspuns:

Un intaritor de unghii cred ca ar fi bun, si alimentatia conteaza.

| lolipop01 a răspuns:

Salut! Daca ti se rup unghiile inseamna ca n-ai calciu...Trebuie sa iei niste vitamine si o alimentatie cat mai sanatoasa!
Te pup si noroc cu unghiilelaughing!

| arahida a răspuns:

Fați-le cu lac de unghii mereu.Si dupaceea te poti face cu oja peste, dar orice ar fi tu sa ai mereu lac de unghii pe ele.